Primera División, 17. kolo, 17.12.2011, 22:00 h
Sevilla
Sevilla 2:6 Real Madrid
Real Madrid

Ante Dubravac • subota, 17.12.2011.

U najzanimljivijem susretu 17. kola Primere na Sanchez Pizjuanu su se sastali Sevilla i Real Madrid. U odličnoj utakmice u kojoj je sudac pokazao dva crvena kartona slavio je Kraljevski klub rezultatom 6:2.

Nakon što su u prošlom kolu na Santiago Bernabeu doživjeli poraz u El Clasicu nogometaši Josea Mourinha došli su na gostovanje kod Seville s jasnom željom da osvoje tri boda i ostanu sami na vrhu ljestvice. Zanimljiv podatak uoči susreta je bio da je u dosadašnjem dijelu španjolskog prvenstva Cristiano Ronaldo postigao 17 pogodaka što je više od cijele momčadi Seville koja je 16 puta tresla protivničke mreže.

Od prve minute Sevilla je pokušala s vrlo agresivnom igrom i konstantnim pritiskom na obranu Real Madrida. Ipak prvu ozbiljniju priliku imaju gosti. Iz teške situacije pokušava Karim Benzema, njegov udarac brani Varas međutim lopta se odbija do Di Marije, ali i njegov udarac još jednom brani domaći vratar. Međutim u idućem napadu Kraljevski klub dolazi do vodstva. Di Maria je odlično uposlio Cristiana Ronalda koji izlazi sam pred Varasa i pogađa za 1:0.

POČETNI SASTAVI

Sevilla: Varas, Navarro, Spahić, Fazio, Caceres, Medel, Rakitić, Manu, Trochowski, Navas i Negredo
Real Madrid: Casillas, Marcelo, Ramos, Pepe, Arbeloa, Alonso, Diarra, Callejon, Ronaldo, Di Maria i Benzema

Gotovo je nevjerojatno što je Iker Casillas obranio u 12. minuti. Lopta je došla do Manua koji neometan s pet metara puca, ali gostujući vratar fantastično reagira i uz pomoć stative spašava Real. U 17. minuti iz daljine prijeti Trochowski, Casillas odbija u korner. Bio je to ujedno i udarac koji je označio i lagani pad u igri obje momčadi pa su gledatelji na sljedeći priliku čekali do 37. minute kada Real udvostručuje svoje vodstvo.

Di Maria je poslao jednu dubinsku loptu na koju su krenuli Varas i Callejon. Mladi igrač Reala malo skreće loptu, dovoljno da prevari domaćeg vratara. Četiri minute kasnije prekrasan pogodak Ronalda. Portugalac je primio loptu na tridesetak metara, i neobranjivo pogodio gornji lijevi kut nemoćnog vratara Seville. U 44. minuti drugi žuti, isključujući crveni karton zarađuje Pepe pa Real u drugih 45 minuta ulazi s igračem manje, ali i tri pogotka prednosti.

U 49. minuti Sevilla je imala dobru priliku, ali su se domaći napadači spetljali u ključnom trenutku pa nije bilo opasnosti za Casillasa. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je u igri proveo do 70. minute, imao je odličnu priliku u 56. minuti međutim bez rezultatske promijene, a isti učinak je imao i pokušaj Medela tri minute kasnije.

I opet kada su domaćini napravili mali pritisak Real je iz brze kontre došao do novog gola. Di Maria se sam sjurio prema domaćem vrataru u rutinski zabio za 4:0. U 69. minuti konačno i Sevilla postiže pogodak. Jesus Navas vrlo preciznim udarcem pogađa donji desni kut za 4:1. Ako su i imali neku vjeru u preokret sve nade domaćina pale su u vodu u 74. minuti kada Manu zbog prekršaja s leđa dobiva izravan crveni karton.

U 84. minuti Benzema je srušen u šesnaestercu Seville i sucu nije preostalo ništa nego da pokaže na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno realizira Ronaldo za svoj novi hat-trick. Totalni potop Seville zaključio je Hamit Altintop koji u 89. minuti koristi asistenciju Xabi Alonsa i zabija za 6:1. U drugoj minuti sudačke nadoknade konačnih 6:2 postavlja Alvaro Negredo.

U idućem kolu Primere koje je na rasporedu iduće godine Kraljevski klub na svom stadionu dočekuje Granadu dok će Sevilla na gostovanje kod Rayo Vallecana.