Nancy 1:3 Marseille
Marseille

Marseille nastavio pozitivan niz

Lovro Štrbinić • utorak, 20.12.2011.

Prva utakmica 19. kola Le Championnata završila je gostujućom pobjedom Marseillea. Igrači pod vodstvom Didiera Deschampsa potvrdili su dobru formu iz posljednjih nekoliko tjedana, dok je novi poraz Nancyja samo učvrstio tu momčad u donjem dijelu ljestvice.

U susretu protiv Nancyja momčad Marseillea potvrdila je dobru formu koja je krasi u posljednje vrijeme. Petoplasirana momčad prvenstva je kod kluba iz donjeg dijela ljestvice već u prvom dijelu pokazala u kojem bi smjeru uvodna utakmica 19. kola francuskog nogometnog prvenstva mogla ići.

Naime, u 18. minuti susreta je goste u vodstvo doveo Mathieu Valbuena svojim četvrtim ovosezonskim pogotkom, nakon asistencije Loica Remyja. No, osam minuta prije odlaska na odmor Nancy je odgovorio preko Lemaitrea koji je glavom sproveo u mrežu ubačaj Jeana Calvea.

Ipak, slavlje domaćih navijača trajalo je vrlo kratko. Samo četiri minute poslije poravnanja rezultata Morgan Amalfitano je pronašao Stephanea M'Biju koji glavom trese mrežu Ndyja, te tako postavlja konačni ishod prvog dijela dvoboja.

U drugom poluvremenu, unatoč prilikama na obje strane, rezultat se nije mijenjao sve do posljednjih minuta dvoboja. U 90. minuti je Lucho Gonzalez iskoristio dodavanje Valbuene i postavio konačnih 1:3. Marseille je tako osmom ovosezonskom prvenstvenom pobjedom skočio na petu poziciju, dok je Nancy ostao u donjem dijelu ljestvice nakon devetog prvenstvenog poraza.

• Obrisan korisnik21.12.2011. u 00:26
    arsenal,marseille,dortumd,inter:svi ovi klubovi su krenuli katasrofalno u sezonu,neki cak bili u zoni ispadanja nekoliko kola a sad na polovici prvenstva svi se vratili u borbu za naslov osim arsenala ali i za njih ce biti uspjeh ako budu 4.nakon onakvog pocetka sezone
  • Obrisan korisnik21.12.2011. u 00:16