Golijada u Lilleu

Dino Brumec • srijeda, 21.12.2011.

Nakon što je jučer odigran susret između Nancyja i Marseillea, u srijedu navečer svoje dvoboje odradile su i ostale momčadi prve francuske lige. U ovom, 19. kolu dogodio se "pomor" favorita jer su Montpellier i Lyon zabilježili poraz, dok je Lille osvojio mršavi bod u golijadi protiv Nice. Tu situaciju iskoristio je PSG i pobjedom se domogao prvog mjesta.

U Lilleu je trećeplasirana momčad prvenstva dočekala ekipu Nice i u ludoj utakmici svakoj je strani pripao po bod, a na kraju ispada da za dva boda žaliti mogu i jedni i drugi. Najprije je u devetoj minuti domaća momčad došla u vodstvo, a pogodak je postigao Chedjou. Samo sedam minuta kasnije Civelli vraća utakmicu na početak, a u 27. minuti, nakon pogotka Joea Colea, već je 2:1.

Do kraja prvog dijela gostujuća momčad u potpunosti je preokrenula rezultat, a oba pogotka postigao je Franck Dja Djedje. U 69. minuti igrač Nice Mouloungui dobio je drugi žuti karton i Lille je iskoristio brojčanu prednost na terenu te pogocima Hazarda i Balmonta došao nadomak pobjede. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Clerc postavlja konačnih 4:4 i donosi bod momčadi Nice.

Pravo iznenađenje napravio je Valenciennes na domaćem terenu protiv Lyona pobijedivši kandidate za naslov. Prije ove utakmice pretposljednjoj momčadi prvenstva nije se davalo previše izgleda u ovom susretu, ali igrač Lyona Cissokho u 28. je minuti smjestio loptu u vlastitu mrežu i tako donio domaćinima važna tri boda u borbi za ostanak. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u obrani Lyona.

Auxerre je na svom terenu dočekao Dijon, a obje su momčadi prije susreta imale 18 bodova. U vrlo zanimljivoj utakmici prvi su poveli gosti, i to već u sedmoj minuti pogotkom Corgneta. Do kraja poluvremena Jovial je povisio rezultat na 0:2 i činilo se da je utakmica riješena i da momčad Dijona kući putuje s nova tri boda. No, Le Tallec je u 80. minuti smanjio na 1:2, a važan bod domaćinu je donio Jemaa.

Evian i Montpellier odigrali su utakmicu sa šest pogodaka, a zanimljivo je da je svih šest palo u drugom dijelu. Tek u 47. minuti Montpellier je došao u vodstvo preko Belhande, a samo četiri minute nakon toga već je 1:1, a u strijelce se za domaćine upisao Barbosa. U 54. minuti vodeća momčad prvenstva opet je došla u vodstvo Giroudovim pogotkom, a nakon toga uslijedio je potpuni preokret domaćina.

Khelifa, Cambon i Brice Dja Djedje postigli su svaki po pogodak i time zaključili ovu utakmicu. Iako je Evian prije utakmice od opasne zone bio udaljen samo dva boda, a njegov protivnik nalazio se na samom vrhu poretka, domaća se momčad pokazala kao pretežak zalogaj za favorizirani Montpellier.

Nakon nekoliko lošijih rezultata Rennes je kod kuće dočekao Bordeaux koji je posljednje četiri prvenstvene utakmice ostao neporažen. Iako su gosti utakmicu dočekali u mnogo boljoj formi, tri boda ostala su u Rennesu. Jedini i odlučujući pogodak za domaćina djelo je Kembo-Ekoka koji je put do protivničke mreže našao u 54. minuti. Nakon ove utakmice Rennes bježi Bordeauxu devet bodova i možda može polako početi razmišljati i o europskoj poziciji.

U prošlom kolu posljednjeplasirani Ajaccio svladao je na svom terenu Rennes i u solidnom raspoloženju otišao na gostovanje u Sochaux. Na poluvremenu je još na semaforu stajalo 0:0, a na prvi pogodak trebalo se čekati sve do 65. minute kada je Andre doveo goste u vodstvo. Pobjedu Ajaccio osigurao je domaći igrač Peybernes autogolom u 78. minuti. Iako se do prije nekoliko kola činilo da je Ajaccio siguran putnik u drugu ligu, u posljednja je tri prvenstvena dvoboja osvojio sedam bodova i tako uhvatio priključak s ostalim ekipama na dnu.

Dvije utakmice, Lorient – Caen i Toulouse – Brest, završile su bez pogodaka, a posebno bode u oči novi remi Bresta. U dosadašnjih 19 kola ova je momčad ostvarila pomalo nevjerojatnih 12 remija, uz tek tri pobjede i četiri poraza.

U posljednjem dvoboju susreli su se Saint-Etienne i PSG koji je nakon posrtaja svojih konkurenata imao odličnu šansu za preuzimanje prvog mjesta i odvajanje od ostalih pretendenata na naslov. Parižani su uspjeli izvojevati pobjedu 1:0, a jedini pogodak postigao je Bodmer. Nakon kikseva Lyona, Lillea i Montpelliera, PSG je došao na čelo ljestvice s 40 bodova.

• Obrisan korisnik22.12.2011. u 10:36
    lille ima nekoliko vrhunskih igrača, ispred svih hazarda, ali šta im to vrijedi kad im je obrana smiješna. primit 4 gola od nice-a je sramota. nema tu kvalitete za vrh nažalost :(