Vodeći dvojac Premiershipa bez problema

Marko Domljanović • srijeda, 21.12.2011.

Večeras je odigrano novih sedam utakmica engleskog nogometnog prvenstva, a strijelci su bili prilično raspoloženi. Vodeći dvojac bio je vrlo uvjerljiv u svojim nastupima, a vrijednu pobjedu ostvario je i Arsenal. Navijači Liverpoola i Newcastlea nemaju previše razloga za zadovoljstvo, a vrlo uzbudljiva utakmica odigrana je na Loftus Roadu.

Arsenal je večeras bio prva momčad koja je postigla pogodak, a sretni strijelac bio je, naravno, Robin van Persie koji je u 17. minuti realizirao kazneni udarac koji je prethodno izborio Walcott. Na izjednačenje su domaćini čekali sve do 54. minute kada Marc Albrighton postiže 20000. pogodak u Premier ligi nakon lošeg raščišćavanja Vermaelena.

Međutim, to nije bilo dovoljno za bod. U 87. minuti Benayoun se oslobodio svog čuvara u kaznenom prostoru i mirno poentirao iz blizine za nova tri boda londonskog velikana. Bio je to ujedno i sjajan potez Wengera koji je Izraelca ubacio u igru samo šest minuta ranije.

Newcastle je ugostio West Bromwich Albion, a gosti su i na ovoj utakmici prvi došli do pogotka zahvaljujući Odemwingiju u 20. minuti. Svrake do izjednačenja stižu u 34. minuti kada Ba matira Fostera, ali WBA ipak na odmoru ima prednost jer McAuley pogađa samo minutu prije kraja prvog dijela.

Devet minuta prije kraja utakmice na scenu još jednom stupa odlični Ba i drugim pogotkom na utakmici, ali to ipak nije bilo dovoljno za bod jer u 85. minuti pobjedu gostima donosi Scharner.

Albrighton za povijest

Marc Albrighton priča je dana u Engleskoj. Naime, upravo je vezni igrač Aston Ville postigao 20000. pogodak u Premiershipu, a za nagradu će dobiti ček na 20.000 funti koji će zatim pokloniti humanitarnoj organizaciji po svom izboru.

Treći susret koji je započeo u 20.45 bio je onaj između Manchester Cityja i Stokea, a vodeća momčad prvenstva probila je obranu gostiju u 29. minuti nakon što je Aguero najbrže reagirao na odbijanac nakon Kompanyjevog udarca.Samo sedam minuta kasnije već je i 2:0 jer je Adam Johnson odlično pogodio lijevom nogom sa nekih 18 metara.

Devet minuta nakon početka Aguero još jednom pogađa nakon što je Nasri preciznim ubacivanjem pronašao Argentinca samog na pet metara. Do kraja većih uzbuđenja nije bilo pa domaćini i nakon ovog kola ostaju na vrhu prvenstvene ljestvice.

Cityjevi gradski rivali odlično su započeli susret protiv Fulhama i već u petoj minuti stižu do vodstva zahvaljujući Welbecku koji je u mrežu pospremio lijepo dodavanje Nanija. U 28. minuti, nakon kratkog kornera, lopta dolazi do veterana Giggsa, a velški majstor odlično pronalazi Nanija u kaznenom prostoru koji mirno pogađa za 2:0. Legenda Manchester Uniteda se i sama upisala u strijelce u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon što mu je Nani uzvratio asistenciju, a lopta se, nakon Giggsovog udarca, od Senderosa odbila u mrežu.

U drugom dijelu mreže su mirovale sve do same završnice, a tada Rooney u 88. i Berbatov u 90. minuti potvrđuju uvjerljivu pobjedu drugoplasirane momčadi prvenstva.

Queens Park Rangersi na svom su Loftus Roadu dočekali Sunderland, a gosti su do vodstva stigli u 19. minuti preko Nicklasa Bendtnera. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, a pobjeda Sunderlanda činila se vrlo izglednom nakon 53. minute kada pogađa Stéphane Sessegnon. Ipak, samo deset minuta kasnije smanjuje Helgusson, a već u 67. minuti Mackie pogađa i za izjednačenje. Ipak, sva tri boda na kraju odlaze gostima zahvaljujući Brownu koji pogađa u 89. minuti.

U preostala dva susreta Everton je do pogotka i pobjede protiv Swanseaja stigao tek u 61. minuti zahvaljujući Leonu Osmanu, a Liverpool je na gostovanju kod Wigana odigrao mršavih 0:0. Momčad s Anfielda je u vrlo dobroj utakmici bila nešto opasnija, ali tu je apsolutni junak dana bio Wiganov vratar Al Hbsi koji je uz niz odličnih intervencija upisao i obranu najstrože kazne kada je u 51. minuti zaustavio udarac Charlieja Adama.

Situacija na vrhu tablice tako se nije mnogo promijenila jer dva kluba iz Manchestera i dalje dijele dva boda. Tek se Arsenal uspio približiti Chelseaju i Tottenhamu u borbi za treće mjesto uoči njihovog sutrašnjeg međusobnog ogleda.

• Obrisan korisnik22.12.2011. u 14:56
    A što je prika, pokupili sve pa nije ništa ostalo za SAF-a eli?
  • Obrisan korisnik22.12.2011. u 12:01
    ma kakvo prokletstvo krlaju,to je neznjane promasit 4 od 5 penala ove godine i trebat 10 sansi cistih za gol da bi zabili je za plakat,sinoc sam pobaco pola kuca koliko livverpool treba sansi da dande gol a na kraju ga nije ni zabio
  • Obrisan korisnik22.12.2011. u 06:27
    Prokletstvo se nastavlja, ako nisu grede i vratnice, onda Liverpoolu na putu stoje inspirirani vratari.
  • Obrisan korisnik22.12.2011. u 01:25
    bravo Arsenal, dobro smo se vratili nakon poraza za vikend, teška utakmica ali 3 boda su na kontu!
  • Obrisan korisnik22.12.2011. u 00:52
    lijepo se ušlo u fergijevo doba godine pljačkom u istom danu tottenhama i cityja protiv stokea i chelseae čestitke sir