Premiership, 17. kolo, 22.12.2011, 21:00 h
Tottenham 1:1 Chelsea
Chelsea

Usluga vodećima Tottenhama i Chelseaja

Ante Zovko • četvrtak, 22.12.2011.

Londonski derbi 17. kola Premier lige između Tottenhama i Chelseaja završio je remijem 1:1, a obje momčadi mogle su lako do sva tri boda. Remi je teže pao Chelseaju koji je ostao na 11 bodova iza vodećeg Manchester Cityja.

Tottenham je ostavio mnogo bolji dojam u prvom poluvremenu, ali je tada iz dvije prilike mogao primiti dva gola. Nakon izlaska Rafaela van der Vaarta početkom drugog dijela, Spursi su izgubili na konkretnosti iako su na kraju umalo ugrabili pobjedu. Remi svakako najviše odgovara vodećima, Manchester Cityju i Manchester Unitedu, koji su u srijedu uspješno odradili svoj dio posla.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, Niko Kranjčar proveo ju je na klupi, a Vedrana Ćorluke nije bilo u zapisniku.

Spursi ulaze u susret puno agilnije, a nakon početnog ispitivanja snaga, u osmoj minuti Gareth Bale sjurio se po lijevom krilu i ubacio u peterac. Petr Čech nesiguran je u pokušaju hvatanja lopte, ona dolazi do Emmanuela Adebayora, a napadač je lagano gura u mrežu.

Tottenham je pritisnuo goste, ali i oni iznenada dolaze do odlične prilike. Udarac Juana Mate u 11. Brad Friedel odbija samo do Daniela Sturridgea koji promašuje cijeli gol i pogađa samo tribine. Bila je to iznimka što se Chelseajevih prilika tiče jer je Tottenham imao oko 70 posto posjeda lopte. No, u 21. minuti pokazalo se uzalud.

U brzoj i atraktivnoj akciji Ashley Cole ulazi u kazneni prostor nakon što ga je pritom lopta pogodila u ruku. Sturridge koristi loše pokrivanje domaće obrane i lagano poentira Coleovo ubacivanje s lijeve strane, a u 27. Didier Drogba kao grom iz vedra neba pogađa stativu već svladanog Friedela.

Igra Chelseaja sve se više stabilizirala kako se bližio odmor, iako su igrači u plavom uglavnom bili u podređenom položaju. Usput je Andre Villas-Boas morao napraviti dvije prisilne zamjene, Paulo Ferreira zamijenio je Branislava Ivanovića u 32., a u drugoj minuti sudačke nadoknade Jon Obi Mikel je odšepao s terena - zamijenio ga je Oriol Romeu.

Naučivši lekciju iz prvog dijela, Chelsea u drugi ulazi mnogo aktivnije ne dopustivši novi pritisak domaćina. U 53. minuti Friedel tako istrčavanjem sprječava pokušaja Ramiresa, a u 67. Modrić upošljava Sandra, a ovaj glavom gađa predaleko od okvira.

Hrvatski veznjak u 82. minuti još bolje nalazi Balea koji iz sjajne prilike gađa preko gola. Bila je to jedna od rijetkih prilika Spursa jer je Chelsea "ukrao" loptu. No, u posljednjim minutama počele su se nizati prilike.

Ramires glavom promašuje s osam metara, a William Gallas ispred Chelseajevih vrata u padu šalje loptu na tribine. Daleko najbolju propušta Adebayor u drugoj minuti sudačke nadoknade. Pucao je prizemno prema nebranjenom golu, ali John Terry uklizavanjem skreće loptu prema sigurnom području za plave.

• Obrisan korisnik23.12.2011. u 13:33
    Pa i nije neka usluga vodećima jer Tottenham ima za odigrat zaostalu utakmicu protiv Evertona koju će vjerojatno slavit jer je Everton očajan, najbolje bi bilo da je pobijedio Chelsea.
  • Obrisan korisnik23.12.2011. u 11:58
    we hate tottenSCUM!
  • Obrisan korisnik23.12.2011. u 10:57
    Spursi jedini više nemaju obavezu prema euro natjecanjima...Da su prava momčad,trebali bi to znati iskoristiti...Osobno bi mi bilo drago radi Lukice,Čarlija i Nike zavolio sam taj klub koji ima svoju dušu ...Let s go Tottenham:)) ..Jedino što mi se ne sviđa kod starog Harya je forsanje van der... [više na forumu]
  • Mihalj23.12.2011. u 10:54
    čarli i niko će morati riješiti svoj status prije eura jer ovako više ne ide.