Bolton poslao Blackburn na dno

Ante Zovko • utorak, 20.12.2011.

Nogometaši Blackburna dočekat će Božić na posljednjoj poziciji Premier lige nakon što ih je tamo na njihovom terenu poslao Klasnićev Bolton.

Ivan Klasnić igrao je 81 minutu u gostujućoj pobjedi Boltona protiv Blackburna 2:1 te sudjelovao u akciji za jedan od pogodaka, a mogao se i sam upisati u strijelce. Bio je to inače ogled kojeg su neki otočki mediji nazvali borbom za opstanak dvaju menadžera, domaćeg Stevea Keana i gostujućeg Owena Coylea. Sudeći po zvižducima kojima su navijači počastili Keana, pitanje je hoće li dočekati Boxing Day na klupi Roversa.

Početak utakmice je protekao u znaku Boltonove dominacije. Gosti su odmah pritisnuli Roverse i poveli već u petoj minuti. David N'Gog s desne strane Blackburnova gola šalje povratnu loptu za Kevina Daviesa, a kapetan prelazi jednog igrača i poentira. Taman kad se Blackburn malo stabilizirao, Niel Reo-Coker, Klasnić i Martin Petrov vuku kontru, a Englez zabija prizemnim udarcem na Bugarinovo dodavanje.

U jeku Blackburnovih pokušaja smanjenja rezultata, hrvatski napadač u 62. minuti izlazi sam ispred Paula Robinsona, ali ga u posljednji trenutak u pokušaju sprječava Grant Hanley.

Kao da je to bila najava domaćeg pogotka. U 67. minuti Yakubu izbjegava ofsajd-zamku i fino potkopava loptu iznad istrčalog vratara. Roversi su, kako je i logično, krenuli puno ofenzivnije po drugi gol, a Wanderersi čekali na priliku iz kontre. Međutim, niz prilika i s jedne i s druge strane nije uspio roditi novim pogotkom.

Wolverhampton i Norwich City odigrali su jednu od najboljih utakmica ove sezone što se tiče atraktivnosti i broja prilika s obje strane. Na kraju su se dvije momčadi, nakon preokreta, morale pomiriti s 2:2.

Poveo je Norwich u 12. minuti. Sjajno dodavanje izbacuje Wesa Hoolahana u prodor po lijevoj strani, a njegov još bolji ubačaj dočekao je Andrew Surman glavom i neobranjivo zakucao iza Hennesseyja. Domaći poravnavaju u 37. minuti. Matt Jarvis šalje povratnu loptu Stephenu Huntu, a nakon što je njegov udarac odbijen, Sylvan Ebanks-Blake snažnim udarcem matira Johna Ruddyja.

U 76. Wolverhampton radi dvostruku zamjenu, a Jackson minutu nakon ulaska u igru preokreće rezultat svojim prvim pogotkom u Premier ligi. Morison se na lijevoj strani šesnaesterca riješio čuvara i opalio, a s nekih metar-dva Jackson skreće loptu u mrežu.

Kanarinci u 82. ipak uspijevaju odnijeti bod. Milijaš ubacuje iz kornera, a Zubar glavom posprema loptu u mrežu. Vukovi su umalo stigli do sva tri boda, ali je gol Jarvisa u 91. minuti poništen zbog zaleđa.

• Obrisan korisnik21.12.2011. u 03:05
    Wolv3si ipak u 82-oj osvajaju bod, a ne odnose ga kanarinci koji vode do 82-e min. A u 76-oj kanarinci rade zamjenu i njihov igrac Simeon Jackson zabija za -21 tek sto je usao!!!! Onaj tko je ovo pisao nek se ostavi pisanih medija!!
  • Obrisan korisnik21.12.2011. u 03:00
    Što više ovo čitam postaje smiješnije! "Međutim, niz prilika i s jedne i s druge strane nije uspio roditi novim pogotkom." Pa Bolton je u cijelom drugom poluvremenu imao jedan udarac na gol!
  • Obrisan korisnik21.12.2011. u 02:57
    Mark Davies je zabio gol, a ne kapetan Kevin koji je btw cijelu utakmicu bio na klupi! Bolton bolji u prvom dijelu, Blackburn puno bolji u drugom tako da je realno trebalo biti 2-2!!!
  • Obrisan korisnik21.12.2011. u 00:34
    te su utakmice jedne od boljih kad se igraju,primjer blacburn-wigan prije par kola
  • Obrisan korisnik20.12.2011. u 23:21
    Wolves i Norwich jedna od najboljih utakmica koje sam gledao u zadnje vrijeme. Prilike lete na sve strane, Wolvesi malo bolji, žao mi je šta nisu uzeli 3 boda, ali Norwich je stvarno odlična momčad što dokazuje i odlično 9. mjesto za klub koji je prošle sezone još igrao Championship.