Udinese 0:0 Juventus
Juventus

Netaknute mreže u Udinama

Simon Maljevac • srijeda, 21.12.2011.

U talijanskom prvenstvu odigran je derbi odgođenog prvog kola Serie A. Domaći Udinese i Juventus odigrali su u ranovečernjem terminu utakmicu bez golova, tako da je naslov jesenskog prvaka osvojio Milan.

U prvoj utakmici odgođenog prvog kola Milan je u utorak navečer u gostima svladao Cagliari (2:0) i zasjeo na prvo mjesto na tablici s bodom prednosti ispred Juventusa. Momčad iz Torina u Udine je došla s namjerom da s nova tri boda osvoji naslov jesenskog prvaka, a domaći Udinese u utakmicu je ušao sa željom da zadrži priključak s vodećim dvojcem.

Gosti su od početka navalili prema vratima Udinesea. Već u trećoj minuti pokušao je Marchisio, a osam minuta kasnije pucao je Pepe, no rezultat se nije mijenjao. Juventus je i u nastavku bio opasniji, imao je loptu više u svojim nogama, a domaćini su se ograničili na protunapade, međutim Juventusovi braniči bili su koncentrirani, tako da Di Natale i suigrači u prvom poluvremenu nisu ozbiljnije zaprijetili Buffonu.

Nastavak utakmice donio je izjednačeniju igru. Početne minute opet su pripale gostima iz Torina. U 52. minuti pokušao je Chiellini, a pet minuta kasnije opasnu situaciju pred svojim vratima raščistio je Domizzi, koji je u posljednji trenutak izbio loptu ispred gostujućeg napadača Matrija. U sljedećim minutama probudili su se i domaćini. Prvo je udarcem glavom zaprijetio Danilo, a u 76. minuti Di Natale je pokušao iz slobodnog udarca, no mreže su još uvijek ostale netaknute.

Najveću priliku za Vecchiu Signoru pet minuta prije kraja propustio je Quagliarella, koji je ušao umjesto Matrija. Uputio je opasan udarac s ruba kaznenog prostora, no Handanović je opet bio siguran i osigurao svojoj momčadi vrijedan bod u borbi za vrh tablice. Juventus je s ovim remijem ostao na drugoj poziciji s istim brojem bodova kao Milan, koji je osvojio naslov jesenskog prvaka.

• Obrisan korisnik22.12.2011. u 10:35
    ocekivano tvrdo i bez golova.bit ce zanimljivo do kraja .uz juve i milan mozda moze se ukljucit udine,inter koji popravlja formu ili cak napoli,lazio i roma .puno je dobrih ekipa puno ce se bodova jos prosut a sezona je duga...seria a odavno nije bila ovako interesantna i ujednačena
  • Obrisan korisnik22.12.2011. u 10:02
    Napokon realno stanje na ljestvici:)
  • Obrisan korisnik22.12.2011. u 08:16
    hahaha sta smo se uzbunili odma, zapantite ovaj trenutak, milan je dosa do prvog mista na ljestici i to vam je to za ovu sezonu, ostat ce tu do kraja
  • Obrisan korisnik21.12.2011. u 23:13
    Tie-breaking kroz sezonu je ionako nebitan. Moje mišljenje je da je Juventus prvi jer je: pobijedio Milana i veći dio sezone je proveo na vodećoj poziciji. Zato je potpuno nepravedno davati Milanu bilo kakvu psihološku potporu na takav način jer je Juventus ostavio bolji dojam. A nisam navijač ni... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.12.2011. u 22:44
    Ispravak ispravka pametnjakoviću: međ. susreti su odlučujući, da, ali na kraju sezone, u tijeku sezone gleda se gol razlika. Zašto? Jer su momčadi odigrale samo 1 međ. tekmu (ako i toliko). Naravno, apsolutno je nebitno to u ovom trenutku, jedini normalan zaključak je da Milan i Juve dijele prvo... [više na forumu]