Rossoneri teško na Sardiniji

Vedran Filipović • utorak, 20.12.2011.

U prvim utakmicama odgođenog prvog kola talijanske Serie A Milan je slavio na Sardiniji dok su Siena i Fiorentina odigrali susret bez pogodaka.

Milan je s 2:0 prošao Cagliari i barem zakratko zasjeo na vrh talijanskog nogometnog prvenstva. Počelo je odlično za goste sa sjevera Čizme, Pisano je pod pritiskom Nocerina loptu pospremio u mrežu, nažalost u onu svoju

Pokušao je nakon toga Boateng, a potom je uslijedila serija domaćih prilika, no Nainggolan, Ibarbo i Thiago Ribeiro nisu bili uspješni. Rossoneri nisu mnogo toga pokazali u prvom dijelu.

Nakon udaraca Nocerina s jedne te Nianggolana s druge strane, igrači Massimiliana Allegrija povećali su svoju prednost u 61. minuti preko svog napadačkog dvojca. Robinho je asistirao Ibrahimoviću koji se lijepo snašao te loptu poslao iza Agazzija.

Zaredale su nakon Milanovog pogotka izmjene s jedne i druge strane te se rezultat više nije mijenjao usprkos domaćim nastojanjima da dođu do barem utješnog pogotka. Cagliari je čak 13 puta ugrozio gostujuća vrata, Milan je uputio dvostruko manje udaraca, no dva su završila na pravom mjestu.

U derbiju Toskane Siena i Viole podijelili su bodove, odigrali susret bez pogodaka na Artemio Franchiju. Susret je obilovao nervozom i emocijama te se moglo vidjeti malo pravog nogometa.

Pokušavali su u prvom dijelu Jovetić, Vargas i Montolivo zatresti mrežu Bianconera, no najbliže je pogotku bio Calaio kada je u 28. minuti pogodio gradu Artura Boruca.

Drugi dio odvijao se po vrlo sličnom scenariju, obje momčadi bile su podjednake, no bez pravih i konkretnih prilika, no uz deset žutih kartona.

• Obrisan korisnik21.12.2011. u 00:07
    nakon brzog gola, dalje je bilo odrađivanje, a najteže od svega je bilo vrijeme i uvjeti zbog jebene kiše...
  • Obrisan korisnik20.12.2011. u 23:54