Vedran Filipović • četvrtak, 22.12.2011.

U sinoćnjim utakmicama odgođenog prvog kola Serie A milanski Inter ostvario je četvrtu pobjedu u nizu, Napoli je razbio Genou kao i Atalanta Cesenu. Roma je slavila u Bologni dok su tri susreta završila podjelom bodova.

Inter je na Meazzi ubilježio četvrti uzastopni trijumf. Lecce je povelo u 20. minuti, no nakon toga su Nerazzurri potvrdili svoju vrlo dobru igru. Šokirali su Giallorossi domaće navijače nakon 20 minuta igre, Obodo je proigrao Muriela koji mirno matira Julija Cesara za iznenađujućih 0:1 fenjeraša na San Siru.

Ipak, domaći su gospodarili travnjakom, a okvire gola gađali su Samuel, Pazzini i Forlan sve do 34. minute kada je Maicon ubacio iz kornera, a Pazzo preduhitrio Gabrielija za poravnanje.

Po svom dobro ustaljenom scenariju ove sezone Ranieri je već na poluvremenu u svlačionici ostavio urugvajskog napadača i Faraonija te u igru ubacio Milita i Cambiassa, a bio je to potpun pogodak talijanskog trenera. Alvarez je na samom startu nastavka poslužio Milita koji dovodi svoju momčad u vodstvo.

U 73. minuti dobro je po lijevoj strani prošao Nagatomo te asistirao argentinskom veznjaku koji je na poluvremenu ušao. U zadnje vrijeme razigrani Japanac novu je asistenciju ubilježio u 81. kada je lijepo uputio centaršut na drugu vratnicu gdje je usamljeni Ricky Alvarez volejom pospremio i četvrtu loptu u gostujuću mrežu.

Nakon poraza pred svojim navijačima od rimske Vučice Napoli se iskalio na Genoi. Golijadu Mazzarrijevih izabranika otvorio je Cavani u 12. minuti, Hamšik nastavio u 17. prije drugog pogotka Urugvajca da bi se Pandev u posljednjoj minuti prvog dijela upisao u strijelce.

Gargano je u 49. postavio "petardu" na San Paolu dok je Zuniga deset minuta prije kraja zabio šesti pogodak za domaćine. Jorquera je u 27. minuti na asistenciju Pratta postigao počasni pogodak.

Roma s Luisom Enriqueom na klupi nije živjela lijepe dane u 2011. godini, no posljednja tri rezultata su dala optimizma vjernim tifosima. Remi protiv Juventusa, slavlje u Napulju te pobjeda od 2:0 na gostovanju protiv Bologne.

Domaće je načeo Rodrigo Taddei u 17. minuti, a mladi Lamela je u 40. asistirao ovoljetnom pojačanju Osvaldu za konačnih 2:0. Gosti iz talijanske prijestolnice imali su čak 16 udaraca na gol te većinski posjed lopte.

Atalanta je "riješila" Cesenu s 4:1, dvostruki strijelac bio je Marilungo, Denis je zabio s bijele točke , a Peluso u 71. postavio konačan rezultat. Cesena je povela u Bergamu, Candreva je poslužio Adriana Mutua, no jedan pogodak gostiju nije bio ni približno dovoljan.

Novara je dvama pogocima pred kraj susreta uspjela izvući bod protiv Palerma koji je drugo poluvrijeme igrao bez isključenog Josipa Iličića. Ludi je zabio autogol za gostujuće vodstvo koje je povećao Bertolo u 73. minuti.

Ipak, navijači na Silvio Pioli dočekali su svojih sedam minuta radosti. Porcari je dodao Mazzaraniju za 1:2 dok je dva boda gostima "otkinuo" Rigoni pet minuta prije posljednjeg sudačkog zvižduka.

Kiša golova dogodila se i u Parmi gdje je domaćin poveo preko Modesta, a Catania brzo izjednačila, strijelac je bio Almiron. Odmah u sljedećem napadu Biabiany daje novo vodstvo Parmi koje potvrđuje Floccari u 44. minuti.

Ipak, dva gola prednosti nisu bila dovoljan kapital za domaće. Lodi je u 74. iskoristio najstrožu kaznu te omogućio Catellaniju da bude junak koji je bod preusmjerio na jug Čizme.

Lazio i Chievo odigrali su na Olimpicu susret bez pogodaka. Rimljani su imali više loptu u svojim nogama, no samo su jednom pucali u okvir gostujućeg gola.

• Obrisan korisnik22.12.2011. u 14:20
    Mislim da ćemo do kraja sezone gledati lagani pad Juventusa, s obzirom na veliki zaostatak Intera i Ranierija na klupi - Milan 1., Juventus i Inter 2.i 3... Čini mi se da od iduće sezone imaju samo 3 mista u LP, potpuno zasluženo, osim Mourinhovog Intera sve ostalo zadnjih 5 godina je bilo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.12.2011. u 11:17
    mislim da ce jos jedino inter preskocit lazio i da bi ovako nekako trebala izgledati talbica za kraj sezone...sta se napolia tice to je sigurna jako kvalitetna ekipa kojoj samo fali sira klupa.
  • Obrisan korisnik22.12.2011. u 10:30
    napoli vrlo lako s ovakom ekipom moze konkurirati za naslov,medutim problem je u broju utakmica i to jakih koje se igraju ucestalije ove sezone i to ocito ima utjecaja na one tkz.male utakmice zbog kojih i je ovakva razlika na ljestvici