Premiership, 20. kolo, 02.01.2012, 18:30 h
Fulham
Fulham 2:1 Arsenal
Arsenal

Ante Zovko • ponedjeljak, 02.01.2012.

Borbeni Fulham iskoristio je igrača više i napravio preokret protiv Arsenala na Craven Cottageu. Topnici su bili bolji u prvom dijelu i vodili 1:0, ali domaći su podignuli svoju igru i zasluženo "ubrali" sva tri boda.

Fulhamovi navijači teško da su mogli poželjeti bolji početak 2012. godine. Nogometaši s Craven Cottagea iskupili su se za nešto slabije prvo poluvrijeme i s dva gola preokrenuli Arsenalovo minimalno vodstvo.

Topnici su se odmah nametnuli kao favorit s dva neprecizna pokušaja Gervinha, a i igra se uglavnom odvijala u smjeru Davida Stockdalea. Odgovorio je Fulham pokušajem Bredea Hangelanda glavom preko prečke, ali poveo je Arsenal.

Aaron Ramsey nabacuje loptu u korner, ona se odbija od Stephena Kellyja, do Laurenta Koscielnyja. On je potpuno nečuvan i glavom poentira za 1:0. Stockdale dvije minute kasnije sjajno brani udarac Ramseyja, a onda i jedan upućen iz nastale gužve, iz neposredne blizine.

Fulham puno bolje otvara drugi dio, s novim promašajem - Steve Sidewell šalje ubačaj Johna Arsena Riisea preko prečke. Fulham je pritisnuo goste, ali osim presinga, nije mogao probiti se u posljednju liniju sugrađana iz sjevernog dijela grada.

Bryan Ruiz u 75. propušta novu veliku priliku za izjednačenje, ali od 78. minute Fulhamu je olakšan posao. Johan Djourou ruši Bobbyja Zamoru na rubu šesnaesterca i dobiva izravni crveni karton.

Brojčana nadmoć još je pojačala dominantnost domaćih koji su pritisnuli Topnike na njihovu polovicu i nagradu za to nije trebalo čekati. U 85. minuti Wojciech Szczesny ne uspijeva uhvatiti loptu iz kornera, Philippe Senderos vraća u gužvu, a Sidewell zabija za zasluženo izjednačenje.

No, Fulham nije rekao zadnju. U drugoj minuti sudačke nadoknade, u opsadi Arsenalova gola Stephen Kelly ubacuje novu opasnu loptu, ona biva vraćena Zamori koji spremno dočekuje i poentira za veliki i zasluženi preokret.

• Obrisan korisnik03.01.2012. u 13:51
    ma daj molim te, kasnije dođi i lupi + kad ti izgubi liverpool, ne anvijam ni za city ni za liverfool, ali vidjet ćeš šta ti kažem
  • Obrisan korisnik03.01.2012. u 12:00
    lux skoro sam ti i povjerovo,al da ce city danas dobit!!!!
  • Mihalj03.01.2012. u 08:16
    arsenal da iskali frustracije na milanu? hahaha jako dobro
    Mihalj
  • Obrisan korisnik03.01.2012. u 03:56
    ma daaj, svi kiksaju, a neću biti papagaj, ali pola ovih rezultata u posljednjim danima je namješteno, u jednom danu kiksaju chelsea, manchester kod kuće, zatim city, totenham x. ovo je bilo padanja svih favorita, pošto nisu izgubili u subotu, city danas sigurno pobjeđuje liverpool.
  • Obrisan korisnik03.01.2012. u 01:01
    zato Serie A ima najvise predstavnika ove godine u osmini finala, vjeruj mi kad ti velim da će bit gusto do kraja al arsenal gubi na san siru sigurno, a tesko da će nadoknadit na emiratesu, prema trenutnoj chelseaevoj formi napoli ce ih razvalit!