Ante Zovko • utorak, 03.01.2012.

Bez Luisa Suareza, a uz obrambene pogreške, Liverpool je poražen na Etihadu od Manchester Cityja uvjerljivije rezultatom nego igrom, 3:0. Tottenham je nastavio vršiti pritisak na vodeći dvojac, a Sunderland je dodatno pobjegao s dna uvjerljivom pobjedom u Wiganu.

Liverpool ima za čime žaliti nakon uvjerljivog poraza jer je u Manchesteru odigrao solidnu utakmicu, ali su mu podbacili vratar i obrana te poklonili Cityju uvjerljivo vodstvo. Iako s igračem manje, City je na kraju pobjedu i "podebljao".

Uvertira u najzvučniju utakmicu ovog kola bila je objava Liverpoola da prihvaća suspenziju od osam utakmica zabrane igranja za Luisa Suareza zbog rasističkog vrijeđanja Patricea Evre. Bila je ovo prva utakmica kazne. S druge strane, City je objavio kako Mario Balotelli i Samir Nasri nisu dostupni zbog virusne infekcije.

Derbi počinje sjajnim prilikama s obje strane. Edin Džeko prvi prijeti nakon sjajne timske kombinacije, ali mu Pepe Reina hvata loptu. S druge strane Joe Hart čini nešto slično pred natrčalim Stewartom Downingom, a Reina brani udarac Sergija Agüera.

Sve to se zbilo u prvih deset minuta, a u samoj desetoj minuti Agüero uz "pomoć" Reine zabija za 1:0. Udarac s dvadesetak metara odbija se od travnjak i nekako prolazi ispod španjolskog vratara.

Sreća je umalo umiješala svoje prste u pokušaj Džeke u 22. kad udarac odbijen od pete Glena Johnsona odlazi pored stative. U 34. minuti City udvostručuje vodstvo - Yaya Toure nakon kornera bježi svojem čuvaru i glavom šalje loptu u rašlje.

Ritam je osjetno pao u drugom poluvremenu, a Redsi su preuzeli posjed lopte, no bez konkretnijeg učinka protiv opreznog domaćina. U 73. Gareth Barry dobiva drugi žuti karton, ali već u sljedećoj minuti City dobiva priliku riješiti utakmicu. Martin Škrtel ruši Yayu Tourea u kaznenom prostoru, a James Milner je neumoljiv s bijele točke.

Tottenham je minimalnom pobjedom protiv tvrdog West Bromwich Albiona održao korak s dvojcem iz Manchestera s tim da se Unitedu približio na tri boda, a 11. siječnja će odigrati zaostalu utakmicu prvog kola. Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu na White Hart Laneu, dok je Niko Kranjčar ušao u 77. minuti.

Osam udaraca u okvir gola imao je Tottenham u prvom dijelu, ali sjajni Ben Foster "skidao" je udarce prije svih Rafaela van der Vaarta i Garetha Balea.

Spursi i u nastavku počinju pritiskati WBA, ali nervoza kod domaćih navijača postajala je sve veća. Pogotovo kad je Simon Cox probio domaću obranu i poslao opasan ubačaj s lijeve strane. Brad Friedel pokupio je to lagano u izostanku protivničkih napadača.

Jermain Defoe tri minute kasnije dovodi Tottenham u vodstvo. Benoit Assou-Ekotto šalje loptu Van der Vaartu u kazneni prostor, ovaj dodaje Baleu, Velšanin svojem napadaču, a engleski rerezentativac se ograđuje i iz okreta posprema loptu iza Fostera.

Velika pobjeda protiv Manchester Cityja očito je bila podstrek nogometašima Sunderlanda koji su upisali još jednu, u Wiganu. Gosti su poveli u najboljem trenutku, barem, za sebe, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Craig Gardner iz slobodnog udarca iz velike daljine, uz veliku pomoć vjetra, pogađa gol.

U 56. James McClean poentira u praznu mrežu za 2:0 nakon što je Ali Al-Habsi odbio prvi udarac. Hugo Rodallega unosi neizvjesnost u susret u 62. minuti, ali je utakmica praktički riješena u 73. Nicklas Bendtner oduzima loptu Maynoru Figueori i asistira Stephaneu Sessegnonu. David Vaughan definitivno donosi pobjedu Sunderlandu lijepim udarcem u gornji kut.

• Obrisan korisnik04.01.2012. u 15:49
    neka ga, Liverpool mu je jedini izgovor za onih 1-6 i poraz od posljednje plasirane momčadi premiershipa...nek je nama LIverpool jadan, al barem na se ne sramoti na Anfieldu
  • IanZG04.01.2012. u 15:44
    Jao Mihalju, kako si ti opsjednut Liverpoolom. Na svakoj temi ili članku o klubu mora biti barem nekoliko tvojih postova...