United ponižen na St. James' Parku

Josip Tolić • srijeda, 04.01.2012.

Večerašnjim utakmicama Evertona i Boltona te Newcastlea i Manchester Uniteda kompletirano je 20. kolo Premier lige. Wanderersi su, bez Klasnića u sastavu, ubilježili tri važna boda kod Evertona, no puno više pažnje privlačila je druga utakmica u kojoj je momčad Sir Alexa Fergusona pretrpjela drugi poraz u nizu.

Tko bi se uoči okršaja Newcastlea i Manchester Uniteda mogao nadati da će Crveni vragovi sa St. James' Parka otići poraženi, i to s tri pogotka u mreži? To se, naime dogodilo ekipi Sir Alexa Fergusona. Sve je krenulo po zlu za goste nakon pola sata igre. Krul je uputio dugu loptu za Ameobija koji ju je glavom spustio za partnera u napadu, Dembu Baa, a Senegalac sjajno potegao za 1:0.

Muke po crvene nastavile su se u drugom poluvremenu. Igrala se 48. minuta kada je Cabaye iz slobodnog udarca s preko 30 metara loptu poslao pod prečku i udvostručio domaće vodstvo. Nedugo potom Rooney je pokušao vratiti goste u vodstvo dobrom akcijom nakon koje je Simpson nekako uspio s crte spasiti svoju mrežu, no Svrake se nisu dale - dapače, zadali su završni udarac slavnom Unitedu tri minute prije kraja.

Vezane vijesti

Bolje rečeno, United si ga je sam zadao. Nakon ispucavanja Krula Jones je vratio loptu prema rezervnom vrataru Lindegaardu misleći da je na mjestu, no nije bio i lopta je odšetala u mrežu za nevjerojatnih 3:0. Drugi poraz u nizu Vragove je udaljio od vodećeg Cityja za tri boda, a Newcastle se približio šestoplasiranom Liverpoolu na jedan bod.

U drugoj utakmici Everton je na Goodison Parku ugostio Bolton Wandererse i činilo se da plavi neće imati previše problema svladati goste, pogotovo nakon vodećeg pogotka Tima Howarda! Da, dobro ste pročitali, vratar Evertona ispucao je loptu iz svoje polovice i dugim udarcem prebacio Bogdana za 1:0.

No, ni to nije bilo dovoljno domaćoj momčadi da uzme sva tri boda jer je Bolton, u čijem sastavu nije nastupio Ivan Klasnić, preokrenuo utakmicu. Samo četiri minute potom N'gog je matirao Howarda nakon finog prolaska pokraj Distina i Heitinge. Vodeći pogodak za goste, koji im je donio sva tri boda, djelo je Cahilla u 78. minuti koji je iskoristio zbunjenost domaće obrane nakon slobodnoga udarca.

Ova pobjeda mnogo će značiti Boltonu jer je sada došao tik do crte ispadanja i 17-plasirani QPR bježi mu tek jedan bod, a Everton ostaje na 11. poziciji i prekida seriju pozitivnih rezultata.

• johnny00805.01.2012. u 23:36
    mozda injega lpool kupi za 35milji, ovaj bar zna zabit gol ;)
    johnny008
  • Obrisan korisnik05.01.2012. u 23:18
    posao stoljeća... dobili 35 milijuna, a D.Ba došao mukte...I još 35 milijuna puta bolji od Carolla
  • arsenal-lover05.01.2012. u 16:48
    Ne bih se iznenadio ako se Demba Ba u ovom prijelaznom roku ili sljedećem pridruži nekom od većih klubova.
    arsenal-lover
  • Obrisan korisnik05.01.2012. u 12:21
    Demba Ba kupovina godine u Premiershipu, a golovi ne znaš koji je ljepši. Sad kad ga usporediš sa onim balvanom Carrollom i silnim milijunima koje su za njega dobili ovi u Newcastleu mogu biti prezadovoljni sa obavljenim poslom.
  • Obrisan korisnik05.01.2012. u 12:05
    kako mi na kurac idu ove izjave tipa city ce kiksat ovo,ono ma ja city ce kiksat,totenhem ce kiksat a man utd nece kiksat oni ce s ovako ljepom igrom priakzanom kao sinoc portiv newcastle sve gazit do kraja i nece kiksat-te izjave zvuce doslovno ovako