Napoli 1:1 Bologna
Bologna

Cavani spasio Napoli

Ivana Spahija • ponedjeljak, 16.01.2012.

U posljednjoj utakmici 18. kola Serie A, Napoli je na domaćem terenu podijelio bodove s Bolognom, što ga je dodatno udaljilo od utrke za Scudettom. U utakmici s nekoliko dobrih prilika s obje strane prvi su u vodstvo došli gosti koji su bili na pragu senzacije, ali je pogodak Cavanija s bijele točke donio bod momčadi Waltera Mazzarrija...

Nogometaši Napolija nisu oduševili u dvoboju s Bolognom, momčadi koja pleše po rubu zone ispadanja. Susret na San Paolu okončan je rezultatom 1:1, što nikako ne ide na ruku Napoliju, koji se s novim bodom i dalje nalazi na šestom mjestu na ljestvici, a za vodećim Juventusom zaostaje deset bodova. Momčad Waltera Mazzarrija trenutno je i izvan zone koja vodi u Ligu prvaka, za četvrtim Lazijem ima pet bodova zaostatka. Bologna je s bodom iz ovog dvoboja ostala na 16. mjestu.

Prva prilika u susretu pripala je domaćinima, koji su do vodstva mogli doći u desetoj minuti, ali je vratar Bologne Gillet odlično zaustavio opasan pokušaj Hamšika. Pet minuta kasnije bljesnula je prilika na drugoj strani, Pulzetti je ubacio loptu u sredinu, a Acquafresca je pospremio u mrežu nemoćnog De Sanctisa za vodstvo Bologne od 1:0.

Taj je pogodak probudio nogometaše Napolija, koji su žurno krenuli po izjednačenje. Gillet je u 31. minuti uspješno blokirao neugodan udarac Dossene, a dvije minute kasnije Hamšik je loptu poslao pokraj gola. Sreća domaćine nije htjela ni u 43. minuti susreta, Inler je odlično uposlio Pandeva, koji je potom neprecizno gađao pokraj vratnice.

Početkom drugog dijela s pritiskom je nastavio Napoli, pokušaj Pandeva iz 55. minute zaustavila je obrana gostiju, a sedam minuta kasnije Gillet je zaustavio dobar pokušaj Aronice. Pritisak se domaćinima isplatio u 70. minuti, Perez je rukom u prostoru zaustavio loptu i nakon kraćeg vijećanja s pomoćnicima sudac je pokazao na bijelu točku, odakle je Cavani preciznim udarcem poravnao rezultat na 1:1, što je bio i konačni rezultat ovog dvoboja.