Catania 1:1 Roma
Roma

Romi bod sa Sicilije

Ivana Spahija • srijeda, 08.02.2012.

U nastavku utakmice 18. kola Serie A, koja je u 65. minuti bila prekinuta zbog velike kiše u Cataniji, nije bilo promjene rezultata s kojim se otišlo u svlačionicu. U naknadno odigranih 25 minuta rezultat je ostao isti i momčadi su s 1:1 podijelile bodove...

Dvoboj započet 14. siječnja epilog je dobio gotovo mjesec dana kasnije. Catania i Roma tog su dana odigrale 65 minuta dvoboja na stadionu Angelo Massimino, ali zbog velike kiše koja se sručila na Cataniju nisu bili u mogućnosti privesti dvoboj kraju. Više od 20 dana nakon toga utakmica je ipak dobila svoj kraj, završila je rezultatom 1:1, koji je bio i aktivan u trenutku prekida.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini, koji su veliku priliku za vodstvo propustili u 23. minuti kada je Kjaer s gol-crte jedva izbio opasan pokušaj Bergessija. Ipak, dvije minute kasnije Catania je došla do pogotka, Legrottaglie je glavom pronašao put do mreže Stekelenburga i Cataniji donio vodstvo od 1:0.

Radost Sicilijanaca potrajala je samo četiri minute, De Rossi je nakon izvedenog udarca iz kuta Tottija glavom matirao Campagnola i poravnao rezultat na 1:1. Veliku priliku za novo vodstvo Catania je propustila u 40. minuti susreta, Bergessio je pobjegao obrani gostiju, ali je potom loše pucao pokraj gola.

Nastavak dvoboja, započet od 65. minute, donio je pritisak domaćina, koji su tražili novi pogodak. Catania je do pogotka mogla doći u 68. minuti, ali je Almiron loptu poslao nekoliko centimetara pokraj vratnice. Domaćini su ponovno zaprijetili u 86. minuti, dobro je gađao Llama, ali je na visini zadatka bio Stekelenburg, koji je minutu kasnije zaustavio i neugodan pokušaj Gomeza. Rezultat se tako zaustavio na konačnih 1:1 za raspodjelu bodova, Roma je ostala na šestom, a Catania na 14. mjestu na ljestvici.