Euro 2012. - Skupina C, 3. kolo, 20.01.2012, 20:15 h
Francuska 23:26 Mađarska
Mađarska

Mađarska ostavila Francuze praznog džepa

Vedran Filipović • petak, 20.01.2012.

U utakmici koja je odlučivala koliko će tko bodova prenijeti u skupinu drugog kruga EP-a, Mađari su svladali Francuze s 26:23 te sebi priskrbili tri boda dok rukometaši Claudea Oneste u Novi Sad neće otputovati niti s jednim bodom.

Dobro su krenuli svjetski prvaci, Gille je zabio dva, a Abalo jedan pogodak za početnih 3:0, no Mađari uz tri gola Mocsaija dolaze do 5:5 nakon 12 minuta igre. Igra se izjednačeno sve do nove serije Francuza pri rezultatu 7:9.

Niz od pet uzastopnih pogodaka podignuo je Pijetlove na tri gola prednosti u 24. minuti te se na odmor odlazi s 14:12.

U 43. Zubai svojim petim zgoditkom postavlja egal (17:17) dok Bingo postavlja 20:20 na ulasku u posljednjih infarktnih deset minuta susreta.

U narednih sedam minuta Mađari rade seriju od 4:1 (Putics, Zubai, Harsányi i Krivokapics). Barachet je smanjio na 22:24, no poraz je Francuzima osigurao Iváncsik s dva pogotka u zadnjoj minuti.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Szabolcs Zubai s šest pogodaka iz sedam udaraca, pet je, uz stopostotni učinak, dodao Harsányi dok je sjajni Nándor Fazekas skupio 21 obranu. Kod Francuza pet je zabio Xavier Barachet, a četiri Arnaud Bingo dok je Omeyer obranio 15 lopti.

Nikola Karabatić i Daniel Narcisse imali su ukupan šut od 6-25. Mađarska je tako u Novi Sad prenijela tri boda, Francuzi niti jedan i svjetske prvake čeka jako težak posao u drugom krugu.

• Obrisan korisnik21.01.2012. u 08:26
    Polufinale je HRVATSKA-Njemačka.....MAĐARSKA-Srbija....
  • Obrisan korisnik21.01.2012. u 08:20
    Ja živim u Hrvatskoj ali sam Mađar i drago mi je zbog Mađara...od 50 minute Francuzi nisu imali šansu doći do bodova.......a ovako su i Hrvatskoj olakšali posao za polufinale....RIA RIA HUNGARIA.........
  • Obrisan korisnik21.01.2012. u 06:30
    Mene so (za sada) Francuzi grozno razočarali ...
  • Pezer21.01.2012. u 02:26
    Ma Francuzima su se obile o glavu godine,svi smo dizali galamu na Cervara kad je naglo pomladio ekipu,a sad mi imamo Duvnjaka,Gojuna,Alilovica,Strleka,Cupica,sve klasne,mlade i iskusne igrace za svoje godine,dok kod Francuza glavni igraci braca Gille,Omeyer,Fernandez,Dinart,Guigou su vec u 30+ i... [više na forumu]