Premiership, 22. kolo, 21.01.2012, 18:30 h
Bolton 3:1 Liverpool
Liverpool

Liverpool gotovo bez otpora u Boltonu

Ante Zovko • subota, 21.01.2012.

S 3:1 Bolton je upisao svoju drugu domaću prvenstvenu pobjedu ove sezone protiv Liverpoola koji je u 22. kolu Premier lige imao večer za brzi zaborav.

U očekivanju uzvratne utakmice polufinala Carling kupa protiv Manchester Cityja, Liverpool je poražen u Boltonu uz slabo izdanje svoje obrane koja je gotovo bez otpora dopustila prva dva gola domaćinu. Ivan Klasnić zbog ozljede nije konkurirao za sastav Wanderersa.

Mark Davies već u četvrtoj je minuti naglasio slabosti Liverpoolove obrane. Praktički se prošetao kroz obranu i doveo Bolton u vodstvo. Slična se situcija ponovila u 29. minuti. Nigel Reo-Coker neometan se probio u srce gostujuće obrane, primio loptu i bez većeg otpora gurnuo ju pored Pepea Reine.

Liverpool pojačava pritisak obrana Wanderersa ubrzo popušta. Craig Bellamy dobiva loptu kroz sredinu domaće obrane i fino plasira loptu pored Adama Bogdana.

Liverpool je snašla i nesreća kad je u 50. minuti Martin Petrov izveo korner nakon kojeg je pao treći gol u Reininoj mreži. Lopta je preletjela liniju kad ju je Bugarin poslao u šesnaesterac, ali suci to nisu registrirali. Povratna lopta došla je do Gretara Steinssona, a Islanđanin tu šansu nije propustio.

Ponovni veliki zaostatak Redse nije trgnuo. Bolton je stabilno držao loptu, a jedinu ozbiljnu prijetnju gostiju potpisao Daniel Agger opalivši iz daljine u 70. minuti i okrznuvši gornji dio prečke.

Bilo je to praktički sve od Liverpoola u drugom poluvremenu, a uz pogodak, i sve na cijeloj utakmici. Ako su Redsi mislima već bili na Anfieldu gdje će u srijedu dočekati City, Boltonu je dobro došlo jer se pobjedom izvukao iz zone ispadanja.

• Obrisan korisnik23.01.2012. u 00:53
    bas mi je drago! liverpool može premier ligu osvojit samo na playstationu! Broj 19 nikad necete dostići!! hahaha
  • IanZG22.01.2012. u 12:48
    Nisam ništa rekao o kritiziranju, ja ću prvi priznati da je Carroll i dalje daleko ispod očekivanja, Downing i Adam nikako da proigraju i statistika im je porazna, a i Hendo još nije na očekivanoj razini. To je kritiziranje. Isto tako nisam rekao da oni koju pljuju (pljuju, ne kritiziraju) nisu... [više na forumu]
    IanZG
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 11:47
    a i pun mi je kurac taki ko ti,sad ko ne smjes kritizirat igrace jer igraju lose,ne vi gledajte i slavite sto nas boltoni deru vi ste PRAVI NAVIJACI jer ne kritizirtate,vama je drago da liverpool gubi a mi koji kritikujemo nismo navijaci a zasto? jer zelimo da nas klub pobjedjuje zato nismo navijaci
  • Obrisan korisnik22.01.2012. u 11:45
    ianzg@ naravno da cu ih nazivati gamadi kad se vuku po terenenu a ja takve igrace moram gledat koji zaradjuju a nerade nista i to u klubu za koji navijamcitav zivot,to je sramotno da uvede u prvi tim samo akadamiju liverpoola bolje bi igrali nego hendo,adam,downing,carroll i ta govna,juniori su... [više na forumu]