Premiership, 22. kolo, 22.01.2012, 17:00 h
Arsenal
Arsenal 1:2 Manchester United
Manchester United

Marko Domljanović • nedjelja, 22.01.2012.

Novo kolo Premiershipa zaključeno je poslasticom na Emiratesu gdje je gostovao Manchester United. U utakmici koja je ponudila dva dijametralno suprotna poluvremena, pobjedu su na kraju odnijeli gosti pogotkom devet minuta prije kraja i tako zadržali korak za gradskim rivalima.

Nakon što su njihovi gradski rivali u infarktnoj završnici iščupali pobjedu protiv Tottenhama, u taboru Manchester Uniteda znali su da ih samo pobjeda ostavlja u utrci za naslovom prvaka. S druge strane, igračima i navijačima Arsenala sigurno je u mislima bio debakl koji su doživjeli u od istog protivnika u prošlom prvenstvenom susretu upisavši ponižavajući poraz od 8:2.

Početak utakmice bio je prilično suzdržan s tek pokojom poluprilikom, a prva opasnija situacija dogodila se tek u 14. minuti kada je Walcott prošao po desnoj strani i ubacio za Van Persieja, ali Smalling spašava stvar. U istoj akciji ozlijedio se Phil Jones pa je Ferguson bio prisiljen rano obaviti prvu izmjenu. United je uzvratio sa dva udarca iz kuta i nekoliko ubacivanja, no obrana Arsenala se uspijeva izaći na kraj s njima.

Gosti su ozbiljnije zaprijetili u 27. minuti kada je Nani lijepo uposlio Welbecka, a Koscielny odnosi loptu trenutak prije nego što je napadač uspio uputiti udarac. Osam minuta kasnije Szczesny prvi put prisiljen na intervenciju nakon što je Evra uposlio Nanija koji puca iz blizine, a Arsenalov vratar brani.

Portugalac je u glavnoj ulozi bio i u 40. minuti kada je još jednom ušao u kazneni prostor domaćih, ali umjesto da uposli Rooneya ili Welbecka odlučuje se na udarac koji je bio prilično neprecizan. Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade Manchester United napokon dolazi do vodstva nakon što je Valencia glavom sproveo Giggsovo ubacivanje u mrežu za 0:1 na poluvremenu.

Drugi dio otvoren je ogromnom šansom Arsenala nakon što je Smalling izgubio loptu na sredini igrališta. Do nje dolazi Rosicky koji se sjurio prema kaznenom prostoru gostiju i u njemu pronašao Van Persieja. Ipak, Nizozemac ne puca iz prve nego prebacuje loptu na lijevu nogu, a njegov udarac odlazi pored gola. Gosti su odgovorili samo dvije minute kasnije kada Nani ubacuje za Welbecka, ali ovaj ostaje kratak za svega nekoliko centimetara.

Već u 54. minuti Arsenal je došao do nove prigode kada Ramsey ulazi u kazneni prostor i prebacuje Lindegaardova vrata u trenutku kad se činilo da je gostujući vratar već savladan. Unitedu su opet trebale samo dvije minute da uzvrati i opet je sve zakuhao Nani koji pronalazi Valenciju na desetak metara od gola, ali on puca jako loše i lopta odlazi daleko od gola.

Uzbudljivo drugo poluvrijeme nastavlja se odličnim udarcem Oxlade-Chamberlaina koji prolazi tik uz Lindengaardovu vratnicu u 62. minuti, a dvije minute kasnije lopta je nakon Welbeckova udarca izmigoljila Szczesnyju iz ruku, a Mertesacker spašava sa crte.

Jedino što je nedostajalo nakon svih tih uzbuđenja bio je pogodak, a on je stigao u 71. minuti nakon što je na Oxlade-Chamberlainovu loptu natrčao Robin van Persie i snažnim i preciznim udarcem zahvatio loptu koja od vratnice završava u mreži.

Međutim, gosti opet dolaze do vodstva samo deset minuta kasnije. Valencia se dugo namještao u šesnaestercu Arsenala i konačno pronašao Welbecka koji sa desetak metara pogađa protivničku mrežu. Arsenal tada sve karte baca u napad i u 94. minuti dolazi do prigode kada Walcott dobro ubacuje, ali niti jedan igrač ne stiže na tu loptu koja na kraju bježi i Van Persieju.

U posljednjoj, petoj minuti sudačke nadoknade Manchester je mogao i povećati svoje vodstvo jer su se u kontranapadu našli Rooney i Welbeck, ali potonji spotaknuo u izglednoj situaciji i prilika odlazi u nepovrat. Ipak, teško da će mu itko zamjeriti jer je nakon toga odsviran kraj pa Manchester United ipak zadržava priključak za gradskim rivalima na vrhu ljestvice.

• Obrisan korisnik23.01.2012. u 15:20
    Arsenal u prvom poluvremenu totalno izgubljen-izgledali su ko neka amaterska momcad-u drugom su se malo trgnuli ali nedovoljno za izvuc barem bod.United je to trebal i prije rijesit a ne nas ovak zivcirat do pred kraj ali necemo cjepidlacit-ipak su to 3 vazna boda!
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 11:45
    kao*
    nemoze ni man utd pobjedit uvjek usranom igrom moraju i oni odigrat nekad posteno dobro utakmicu ako protiv arsenala sada i n a pocetku sezone,eto dark fighter dao sam svoj komentar
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 04:15
    kad man utd izgubi ovdje se odjednom pojavi milion fanova liverpoola i seru po unitedu pa mi fale njihovi komentari glory glory man utd
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 00:39
    daj prekinite više stavljat videa koji se ne mogu gledat na jebenoj stranici! stranica je super, al vjerujem da nisam jedini kojeg živcira kad piše "video:..." i na kraju mi ga metnete zajedno sa ovim usranim linkom!