Široki ruši sve pred sobom

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • nedjelja, 22.01.2012.

Cibona je pokleknula u Širokom Brijegu, domaćin je prekinuo tradiciju Cibonine nepobjedivosti u međusobnim susretima dugu deset godina. Gledatelji koji su došli u dvoranu na Pecari, a bilo ih je 4.500, mogli su uživati u vrhunskoj košarci. Rezultatska neizvjesnost, čvrsta borba za svaku loptu i lijepi potezi obilježili su veći dio susreta, no u završnici je Široki zaigrao najbolje, stigao do prednosti od deset poena i s konačnih 84:75 priredio slavlje svojim navijačima.

Počelo je mirno. Igralo se koš za koš. S tribina je dolazio pljesak. I Cibona je imala svoje navijače. Stigli su iz Zagreba i bodrili vrlo korektno Cibose. Domaći su bili gromoglasni. Željeli su pobjedu nad velikim suparnikom. Naizgled mirno gledalište zapalilo se u 7. minuti kad slovenski suci nisu dosudili očigledan prekršaj Andrije Žižića na Darku Planiniću. Trener Ivan Velić žustro je reagirao i zaslužio tehničku pogrešku.

Nije to Cibona uspjela naplatiti. Naprotiv domaćin se trgnuo i zahvaljujući napadačkim skokovima i poenima Colemana Collinsa u 15. minuti poveo 27:22. Cibona je brzo odgovorila i do isteka poluvremena preokrenula rezultat na 35:36. I nastavak je bio neizvjestan. Domaćin je pokušavao doći do veće prednosti, a Cibona se vraćala. U 28. minuti suci su dosudili peti prekršaj Demontu Harperu. Jasmin Repeša je žustro reagirao i prošao kao i Ivan Velić u prvome dijelu.

No, domaćin je bolje iskoristio takav rasplet. Fran Pilepić je pogodio četiri slobodna bacanja i Široki je poveo 57:51. Damjan Rudež vratio je Ciboni nadu, a treću četvrtinu zaključio je svojom drugom tricom Josip Bilinovac za prednost prvaka BiH 60:54. U zadnjih deset minuta Široki je odigrao najbolje. U obrani je Velićev sastav igrao agresivno, a u napadu prednost gradio točnim šutevima. Jedan za drugim pogađali su Jakov Vladović, Fran Pilepić i Boris Barać, koji je u 36. minuti pogodio za 71:61.

Svaku Ciboninu nadu ugasio je Jakov Vladović točnim šutom za tri poena i prednost 78:69 u 38. minuti utakmice. Iskusni Zadranin do kraja je vješto odveo svoje suigrače do velike pobjede i slavlja na tribinama. "Ne možeš utakmicu dobiti kad ti suparnik toliko puta skoči i zabije iz drugog pokušaja. To nas je uništilo u drugom dijelu", kazao je Cibonin košarkaš Khalid El-Amin. "Za nas je ovo velika pobjeda, pogotovo što je izborena s Cibonom, koja je od kad je vodi trener Repeša, sasvim druga i bolja momčad", naglasio je Boris Barać.

Cibonin trener Jasmin Repeša naglasio je: "Žao mi je što nismo pobijedili, jer je ovo za nas bila vrlo važna utakmica. Nismo na agresivno igru Širokog, a pogotovo na napadački skok mogli odgovoriti iz objektivnih razloga jer Suton nije trenirao gotovo cijeli tjedan, Zubčić se ozlijedio, Kovačević je također preskočio neke treninge. U prvome poluvremenu smo igrali zaista dobro u obrani, no u drugom dijelu Vladović nas je svojom igrom "dva na dva" izneredio, izbacio iz sustava. Čestitam Širokom, ne samo na ovoj pobjedi nego na svemu što radi zadnjih godina."

"Nama se vrlo važno bilo psihološki pripremiti za ovu utakmicu. Te priče o deset godina nepobjedivosti Cibone ostave traga. Naši su igrači mladi, žele uspjeh, žele dobro odigrati, a ponekad se u toj želji zna posrnuti. Mi smo drugo poluvrijeme odigrali zaista na visokoj razini, agresivno i čvrsto. Krenuo nas je i šut. Ali to je nagrada za ono što se radilo da bi se došlo do šuta. Sretan sam i čestitam svojim igračima na još jednoj velikoj utakmici", izjavio je na konferenciji za novinare trener Širokog Ivan Velić.

• vlacng23.01.2012. u 14:24
    Pa dovoljno govori ime Saso Pukl, za one neupucene to je sudac koji u svakoj utakmici masakrira cibonu, i prije poetka susreta znalo se da Cibona ne moze pobijediti, svaka cast Sirokom na pobjedi , potpuno zasluzeno, ali taj moment je bio prekretnica susreta..
    vlacng
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 11:37
    o čemu ti pičaš vlacng, ako si gledo tekmu onda ne bi tako pričo, vidila se premoć Širokog, cijelo vrijeme je bio bolji...kakvi suci,aloo? Momic su pogađali kad je trebalo, pogotovo Vladović, a u obrani vam nisu dali disat...Cibosi nisu imali odgovora! Bravo momci!
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 11:13
    vlacng, priznajem to da je bila cista blokada harpera na pilepicu al zar nije bio cisti faul u napadu žižića nad planinicem kad je velić zaradio tehnicku? Suci su bili losi i grijesili su i na racun jednih i drugih
  • Obrisan korisnik23.01.2012. u 10:36
    Još kad bi uspjeli dobiti zaostalu sa Radničkim eto ih nadomak final four, sve pohvale Širokom.
  • vlacng23.01.2012. u 02:25
    Sudenje ocajno, cista blokada Harpera, sudi mu se peta osobna i tu Siroki radi prednost s kojom na kraju pobjeduje, prekretnia susreta.