Pašalić i Gay potopili Zmajčeke

Iz Ljubljane:Simon Maljevac • nedjelja, 22.01.2012.

Favorizirana Union Olimpija je u posljednjoj utakmici 18. kola ABA lige na domaćem parketu nakon produžetka poražena od Heliosa 83:92. Ključni igrači u pobjedi gostiju bili su D. E Gay i Drago Pašalić, koji su odlično odigrali u dodatnih pet minuta susreta.

Slovenski derbi između Union Olimpije i Heliosa donio je pobjedu gostiju, koji su s petom pobjedom u sezoni pobjegli s pretposljednjeg mjesta tablice ABA lige. Nerješiva zagonetka za domaću obranu bili su američki branič D. E Gay i hrvatski centar Drago Pašalić, koji su zajedno upisali čak 52 poena, a u produžetku su tricama donijeli Heliosu nedostižnu prednost.

Nakon minimalne prednosti na kraju prve četvrtine (16:18), Helios je držao vodstvo do sredine druge dionice, a onda su domaćini serijom 15:4 preokrenuli rezultat i na glavni odmor odmor otišli s vodstvom 38:33.

Olimpija je odigrala dobru obranu na najboljem gostujućem igraču Klemenu Prepeliču, a treću četvrtinu zaključio je domaći krilni centar Željko Zagorac tricom preko cijelog terena i doveo domaćine do +8 (57:49). Helios se vratio u igru u posljednjoj četvrtini, tri minute do kraja su gosti došli do vodstva (68:70), a izjednačena igra nastavila se do posljednje sekunde i rezultata 77:77, kojim su momčadi završile regularni dio utakmice.

U produžetku su stvari u svoje ruke uzeli Gay i Pašalić, koji su s nekoliko trica razbili domaću obranu i doveli svoju momčad do nedostižne prednosti, a mladi krilni igrač Heliosa Jure Besedič je tricom postavio konačnih 83:92.

D. E. Gay je utakmicu zaključio s 28 poena, a raspoloženi Drago Pašalić je s 24 poena, 12 skokova, dvije asistencije i jednom blokadom osvojio naslov MVP kola. U momčadi Union Olimpije je najefikasniji bio Vladimir Dašić s 23 poena i četiri skoka, a Jaka Blažič je dodao 15 poena i šest skokova.