Bundesliga, 19. kolo, 28.01.2012, 18:30 h
Köln
Köln 1:4 Schalke 04
Schalke 04

Borna Rupnik • subota, 28.01.2012.

Schalke je na gostovanju u Kölnu primio pogodak već u četvrtoj minuti, no s furioznih je dvadesetak minuta u nastavku zadržao korak s vodećima...

Momčad Huuba Stevensa došla je u Köln znajući da su Bayern i Borussia Dortmund upisali pobjede te pobjegli na tri boda prednosti, stoga je Schalkeu bilo nužno slavlje. No, sve je krenulo po krivu za goste.

Igrala se tek četvrta minuta kada je Lukasu Podolskom ostavljeno dovoljno prostora, što je njemački napadač iskoristio za precizan udarac iz daljine i pogodak za 1:0. Köln je do poluvremena zasluženo sačuvao svoje vodstvo.

Drugo je poluvrijeme donijelo drugačiju sliku. U 60. minuti Fuchs ubacuje, a Marica zabija za poravnanje, da bi u 72. minuti Huntelaar glavom pogodio vratnicu. Na pravom je mjestu opet bio Marica i osigurao Schalkeu preokret.

Međutim, momčad iz Gelsenkirchena tu nije stala. Nizozemski je napadač svoju priliku dobio u 78. minuti, kada je realizirao kazneni udarac za 3:1. Prekršaj na Draxleru skrivio je Brečko, koji je pritom zaradio i izravni crveni karton. Priču je zaključio Höger na preciznu asistenciju Huntelaara.

Mato Jajalo odigrao je cijelu utakmicu za momčad Kölna.

• Obrisan korisnik29.01.2012. u 00:37
    samo se nadam da nece bayern bit prvak jer su lopovi koji pola prvenstva igraju po sabloni.
  • Obrisan korisnik29.01.2012. u 00:15