Primera División, 21. kolo, 28.01.2012, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 3:1 Zaragoza
Zaragoza

Damir Žbulj • subota, 28.01.2012.

U susretu 21. kola španjolske Primere Real je na svom terenu dočekao posljednje plasiranu ekipu prvenstva, Zaragozu. Gosti su odlično otvorili dvoboj, poveli već u 11. minuti, ali Real je do poluvremena stigao do izjednačenja, dok je u nastavku u potpunosti slomio otpor protivnika. U redovima Zaragoze hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović korektno je odigrao čitavu utakmicu, istaknuvši se u obrambenim zadaćama.

REAL MADRID - REAL ZARAGOZA 3:1 (1:1)

Madrid, Stadion Santiago Bernabeu

Sudac: Eduardo Iturralde Gonzalez

Strijelci: Kaka 33', C. Ronaldo 49', Özil 55' / Lafita 12'

Real Madrid: Casillas - H. Altintop, Carvalho, Pepe, Marcelo - Granero, X. Alonso (Diarra 61') - C. Ronaldo, Özil, Kaka (Callejon 67')- Benzema (Higuain 72')
Trener: Jose Mourinho

Real Zaragoza: Roberto - Lanzaro, Paredes, Da Silva, Obradović - Apono, Ruben Micael (Helder Postiga 55'), Dujmović - Luis Garcia (Abraham 74'), Lafita - Aranda (Barrera 66')
Trener: Manolo Jimenez

Nakon što su u srijedu odigrali još jedan El Clasico, gdje su uz odličnu igru i neodlučeni rezultat ipak ispali iz Kupa od Barcelone, nogometaši Real vratili su se prvenstvenim obvezama. Na Santiago Bernabeu stigla je posljednja momčad Primere, Zaragoza, nova ekipa hrvatskog reprezentativca Tomislava Dujmovića.

Naravno, pred početak ovog dvoboja očekivalo se kako će Real s lakoćom obraniti pet bodova viška kojih ima ispred drugoplasirane Barce, ali utakmica je gotovo od samog početka krenula u nekom drugom smjeru. Mourinho je na teren poslao najjači sastav, krenuli su s prigodama već od treće minute, kada je C. Ronaldo iz slobodnog udarca opasno zaprijetio. Nastavili su domaći s pritiskom, a u sedmoj minuti Benzema je lošom reakcijom, nakon ubačaja Ronalda s lijeve strane, promašio nevjerojatnu priliku, glavom, na tri metra od gola.

Kako to obično biva, neiskorištene prilike domaćih brzinski su kaznili gostujući nogometaši. Iz prve prilike, praktički iz njihova prvog prelaska centra, stigli su do vodstva. Prije nego se postavila obrana Reala izveli su jedan slobodan udarac na sredini terena, u prilici se našao Aranda, koji povratnom loptom savršeno pronalazi Lafita te njemu nije bilo teško poslati loptu pored Casillasa.

Probudio se Real nakon primljenog pogotka, stisnuli su obruč oko obrane Zaragoze, a hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović, koji je i zaigrao u defenzivnoj liniji veznog reda gostiju, istaknuo se u 21. minuti odličnom obrambenom reakcijom kojom je zaustavio pokušaj i izglednu priliku Benzeme.

U drugoj polovici prvog dijela zaredao je s prilikama Brazilac Kaka. Glavom je odlično pokušao u 26., samo četiri minute kasnije s ruba 16-erca nije uputio kvalitetan udarac, makar nije bio čuvan, dok je u 33. ipak jednu prigodu pretvorio u pogodak. Izbio je sam ispred gostujućeg vratara te je malo iskosa s lijeve strane poslao loptu u suprotni kut Zaragozina gola. Iako je Real dominirao do kraja poluvremena rezultat se do odmora više nije mijenjao.

Ozljeda Marcela

Posljednjih 15-ak minuta, nakon što je Mourinho obavio sve tri zamjene, na ozljedu se požalio Marcelo, koji je odradio susret do kraja, šepajući, provevši većinu vremena na desnom krilu, gdje je najmanje smetao svojim suigračima.

U nastavku susreta bilo je potrebno pet minuta da Real postavi stvari na svoje mjesto i stigne do prednosti nad posljednjom momčadi prvenstva. Brza akcija rezultirala je slobodnim Özilom na desnoj strani kaznenog prostora, koji oštrom loptom upošljava Ronalda na četiri metra, kome je samo ostala lagana zadaća postizanja drugog domaćeg pogotka. Sve brige oko konačnog rezultata Real je riješio već u 55. minuti, kada je na odlično proigravanje Kake fantastično reagirao Özil i snažnim udarcem iz blizine probušio gostujućeg vratara Roberta Jimeneza, za 3:1 Reala.

Nije bilo previše uzbuđenja do kraja dvoboja, gosti su imali samo jednu opasnu priliku kada je Helder Postiga, koji je i u ušao u nastavku, izašao sam ispred Casillasa, no, vratar Reala odlično je zaustavio njegov pokušaj.

Real je novom pobjedom stigao do 52. prvenstvenog boda, a pohod na naslov u idućem kolu Kraljevski klub nastavlja na gostovanju kod Getafea. Zaragoza će važne bodove u borbi za opstanak idućeg vikenda morati potražiti na svom terenu protiv Rayo Vallecana.

• Vugi729.01.2012. u 03:40
    Svaka čast! Odlična mi je ova igra večeras bila sa trojcem Kaka-Ozil-Ronaldo u sredini. Čak je i Granero odigrao vrlo dobro na mjestu zadnjeg veznog. Veseli me povratak Kake, defintivno je ovo bila njegova najbolja utakmica ove sezone za Real. Vrhunski, podsjetio je na igre iz starih vremena dok je... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik29.01.2012. u 01:35
    + 7 nije slucajnost :)
  • Obrisan korisnik29.01.2012. u 00:29
    nisu vodili ni 30 minuta:) ali real je to rutinirano priveo kraju i cestitke na zasluzenoj pobjedi.
  • Obrisan korisnik29.01.2012. u 00:19