Bojan Meštrović • subota, 28.01.2012.

Odigrane su prve dvije utakmice 21. kola Primere, a slavlja su upisali Bilbao i Espanyol. Nakon što se Bilbao našao u rezultatskom deficitu, fenomenalni Fernando Llorente je hat-trickom svojoj momčadi donio izuzetno važna tri boda.

Odličnoj utakmici svjedočili su gledatelji u predgrađu Madrida gdje su snage odmjerili Rayo Vallecano i Athletic Bilbao. Obje ekipe su upisale poraze u prošlom kolu i s velikom motivacijom ušle u ovaj dvoboj. Vallecano je tražio pobjedu kako bi se približio gornjem dijelu tablice, dok je Bilbau svaki bod važan u borbi za mjesta koja vode u Europu.

Početni rezultat već je u 11. minuti promijenio Michu, koji je nakon kornera Trashorrasa s pet metara zakucao loptu u gostujuću mrežu. Na izjednačenje se nije moralo dugo čekati. Samo pet minuta kasnije, Perez je ubacio iz slobodnjaka, najviši u skoku bio je Fernando Llorente, a njegov udarac glavom nemoćno je pogledom otpratio domaći vratar Gimenez.

U 23. minuti, Llorente je prsima na vrhu šesnaesterca primio jednu dugačku loptu, lagano se riješio svog čuvara i udarcem u suprotni kut gola pogodio za 1:2. Slavlje gostiju ipak nije predugo trajalo. Već u 27. minuti Arribas je sa samo nekoliko metara pospremio loptu u praznu mrežu. Vratar Bilbaa Iraizoz jedva je obranio udarac Movilli i odbio loptu točno na Arribasovu nogu, a ovaj je bez problema vratio stvari na početak.

U drugom poluvremenu igrala se puno mirnija utakmica, sve do 68. minute kada je Llorente došao do trećeg gola na utakmici i 11. u sezoni. Po desnom krilu je prošao Toquero i ubacio loptu na desetak metara, a tamo je još jednom sam bio Llorente i glavom svladao nesigurnog Gimeneza.

Mogao je fantastični napadač doći i do četvrtog gola, ali nakon kornera Davida Lopeza, njegov udarac je odsjeo na prečki. Vallecano je pokušavao doći do izjednačenja, ali u tome nije uspio. Arribas je u sudačkoj nadoknadi udarcem s vrha šesnaesterca zamalo promašio gol te je rezultat ostao 2:3. Bilbao se pobjedom popeo na peto mjesto ljestvice.

Espanyol do diobe četvrtog mjesta

Nakon šokantnog ispadanja iz Kupu kralja od strane trećeligaša Mirandesa sredinom tjedna, Espanyol je u Barceloni dočekao Mallorcu. Domaćini su do vodstva došli u 19. minuti nakon što je gostujući čuvar mreže Aouate nespretno ispustio loptu, a Vladimir Weiss ju lagano pospremio u nebranjenu mrežu. U 25. min Raul Baena je mogao udvostručiti prednost, no njegov udarac s dvadesetak metara je završio zamalo pored gola.

U prvoj minuti nastavka dogodila se velika pogreška suca koja je usmjerila utakmicu u pravcu domaće pobjede. Vratar Aouate je klizećim startom stigao do lopte prije domaćeg napadača Rui Fontea i izbio loptu, ali glavni djelitelj pravde je start okarakterizirao kao prekršaj i gostujućoj jedinici pokazao crveni karton.

Nakon što je Aouate napustio teren, Weiss je sjajno izveo slobodnjak i pogodio stativu, a lopta se odbila do potpuno samog Fontea, koji je promašivši loptu s pet metara propustio odvesti utakmicu u mirne vode.

Mallorca je s igračem manje do kraja utakmice bila puno bolji protivnik. Stvorili su gosti nekoliko vrlo dobrih šansi, najbolju od kojih je imao Ogunjimi u 60. minuti, ali njegov udarac je sjajnim refleksom zaustavio vratar Casilla i privremeno doveo svoju momčad na diobu četvrtog mjesta Primere.