Levante opet posrnuo, Biliću 90 minuta

Mišo Gulić • nedjelja, 29.01.2012.

21. kolo španjolske Primere donijelo je oglede Levantea i Getafea te Real Sociedada i Sporting Gijona. Levante je nastavio s lošim rezultatima u posljednja četiri kola, ovaj put bodovi su otišli s nogometašima Getafea, dok je u drugom dvoboju Real Sociedad uvjerljivo nadigrao Sporting u kojem je Mate Bilić odigrao svih 90 minuta, ali nije polučio ozbiljniji učinak.

Lošoj seriji Levantea i odličnoj Getafea izgleda da nema kraja niti nakon 21. kola španjolske Primere. Iako je u prvom dijelu Levante imao terensku inicijativu te ukupno veći broj udaraca, Getafe je bio konkretniji i na odmor ipak otišao s golom prednosti, a strijelac je u 32. minuti bio Dani Guiza.

Drugo poluvrijeme je donijelo još jači pritisak domaćina, ali najizgledniji pokušaji, prije svih oni Suareza i Serrana, nisu pronašli traženu metu. Da se u samu završnicu ipak ne uđe s neizvjesnošću pobrinuo se Castro koji je u 85. minuti zabio za vodstvo Getafea od 0:2, da bi tek u sudačkoj nadoknadi Suarez zabio za 1:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Dvoboj klubova koji se nalaze debelo u donjem dijelu ljestvice na kraju je završio pobjedom Real Sociedada, dok će poraženi Sporting Gijon svoj put ka opstanku morati potražiti na nekoj drugoj adresi. Već nakon tri odigrane minute semafor je pokazivao vodstvo domaćih od 2:0, a oba puta je strijelac bio Zurutza. Bolja igra domaćih se nastavila i većim dijelom prvog poluvremena, međutim novih zgoditaka nije bilo pa se na odmor otišlo s rezultatom postavljenim u trećoj minuti.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena, u 46. minuti, Sporting je golom De las Cuevasa smanjio zaostatak na 1:2. Igra se tada u potpunosti preselila na polovicu domaće momčadi, no umjesto gola za izjednačenje, dogodilo se rješenje utakmice u vidu zgoditka Elustonda, 15 minuta prije kraja, na drugoj strani za 3:1.

Gostima je to bio hladan tuš, a do kraja nisu uspjeli ponovno zaprijetiti, a njihovu indisponiranost je iskoristio i Aranburu za 4:1. Griezmann je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 5:1.