Malaga svladala Sevillu, Rakitić solidan

Bojan Meštrović • ponedjeljak, 30.01.2012.

Malaga je u posljednjem nedjeljnom susretu Primere svladala Sevillu rezultatom 2:1, dok je Valencia u nešto ranijoj utakmici vodila do samog kraja, ali ipak upisala samo remi.

Rakitićeva Sevilla gostovala je kod Malage vjerujući da se slavljem u dvoboju dvaju klubova iz Andaluzije može primaknuti vrhu ljestvice, ali u tome nije uspjela. Hrvatski reprezentativac večeras je solidno odigrao 70 minuta, prije nego ga je zamijenio Trochowski.

Malaga je od samog početka nametnula svoju igru i već u trećoj minuti zamalo došla do vodstva, no udarac Rondona s desetak metara je pogodio prečku. Domaćini su ipak došli do vodstva u osmoj minuti, kada je Weligton nakon ubačaja Cazorle bio najviši u skoku i glavom svladao vratara Seville Varasa.

U 15. minuti Sevilla je došla do izjednačenja. Coke je ubacio s desne strane, lopta je prošla kroz cijelu domaću obranu, a potpuno sam Manuel Luna iz dva pokušaja svladao Caballera i vratio stvari na početak. Samo četiri minute kasnije, Malaga se ponovno našla u vodstvu. Rondon je sjajno izbjegao zaleđe, uspio proslijediti loptu do Fernandeza koji je s poda odlično snašao i pogodio za 2:1.

Gosti su se pokušavali vratiti u utakmicu, ali do kraja dvoboja nisu uspjeli razviti svoju igru. Veznjak Malage Isco je u 79. minuti zbog grubog starta nad Negredom dobio crveni karton i doveo svoju momčad u nezgodnu situaciju, no Sevilla nije uspjela iskoristiti igrača više.

Valenciji samo bod

Nakon što je Getafe svladao Levante, u Valenciji su se nadali kako će pobjedom u Santanderu dodatno povećati vodstvo ispred četvrtoplasiranih gradskih rivala. U naumu su uspjeli samo djelomično osvojivši bod, iako su vodili do posljednjih trenutaka.

Racing je odlično otvorio utakmicu i već u drugoj minuti poveo golom Adriana Gonzaleza nakon asistencije nekadašnjeg igrača Reala Pedra Munitisa. Valencia u prvom poluvremenu nije stvorila ozbiljniju priliku, a na izjednačenje je čekala sve do 67. minute kada je Aritz Aduriz poslije kornera najbolje reagirao u petercu i nogom zabio za 1:1.

U 79. minuti isti je igrač donio potpuni preokret zabivši i drugi gol na utakmici. Vratar Racinga Tono kratko je odbio loptu nakon udarca Ricarda Coste, a Aduriz je još jednom bio najbrži i glavom doveo svoju momčad u vodstvo. Slavlje je Valenciji ipak uništio stoper Bernardo pogotkom glavom u 88. minuti. U sudačkoj nadoknadi viđena su dva crvena kartona. Prvog je dobio Munitis, a nedugo zatim isključen je i Costa.