Primera División, 21. kolo, 29.01.2012, 12:00 h
Real Betis 1:2 Granada
Granada

Betis pao na domaćem travnjaku

Mišo Gulić • nedjelja, 29.01.2012.

Granada je u okviru 21. kola španjolske Primere neočekivano došla do punog plijena na teškom gostovanju u Sevilli kod Real Betisa. Gosti su se od samo početka čvrsto postavili i s naglašenom napadačkom igrom dobrano iznenadili domaćine, što im se u konačnici višestruko isplatilo.

Real Betis - Granada 1:2 (0:2)

Sevilla, stadion: Benito Villamarin
Sudac: Javier Turienzo Alvarez
Strijelci: Pereira 81'/ Ighalo 13', Martins 40'

Real Betis: Barriaga, Isidoro (od 65. Pereira), Mario, Dorado, Perez, Etxebarria, Iriney, Juanma, Sevilla (od 46. Pozuelo), Castro ( od 58. Molina), Santa Cruz.

Granada: Cesar, Nyom, Gomez, Lopez, Siqueira, Rico, Yebda, Jara (od 68. Romero), Martins (od 72. Abel), Benitez (od 85. Rico), Ighalo.

Granada je već od samog starta nagovijestila da se ne misli braniti, visoko je napala domaću momčad, a rezultat pritiska bio je zgoditak za 0:1 kojeg je na asistenciju Martinsa postigao Ighalo.

Domaći su potom svim snagama jurnuli po izjednačenje, pokušavali su Etxebarria, Juanma i Sevilla, međutim promjene na semaforu nije bilo. Gosti su se postupno oslobodili pritiska te ponovno zagospodarili terenom, nekoliko puta opasno prijetili, a u 40. minuti su ponovno materijalizirali terensku nadmoć kada je za 0:2 pogodio Martins.

I u drugom dijelu momčadi su nastavile s otvorenom igrom, dosta se pokušavalo pred oba gola, no izostala je konkretnija završnica. Pokušavao je domaći trener promjenama u ranoj fazi utakmice preuzeti inicijativu, ali dobro raspoložena gostujuća momčad je uspješno rješavala sve pokušaje domaćih.

Možda i najbolja prilika iz drugog dijela je ona iz 81. minute kada se Etxebarria krasno oslobodio svog čuvara, ali na žalost domaćih navijača nije imao jednako dobru završnicu. Ipak, u istoj minuti domaći su došli do zgoditka, a strijelac je bio Pereira, igrač koji je ušao 15-ak minuta prije.

Do kraja susreta domaći su sve karte bacili u napad, a to im se zamalo osvetilo u 87. minuti kada je Ighalo dobro pucao glavom, međutim lopta je prošla tik uz vratnicu. Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika pa je susret zaključen rezultatom 1:2 u korist gostiju.