Zagreb izgubio dobiveno

Edvard Burić • nedjelja, 29.01.2012.

Košarkaši Zagreb Croatia osiguranja porazom u produžetku 78:74 od Union Olimpije nisu uspjeli potvrditi pobjedu iz prošlog kola nad Cedevitom te su se tako još jedan korak udaljili od vrha tablice regionalne lige.

Hrvatski je prvak izgubio već dobivenu utakmicu protiv euroligaša iz Ljubljane. Ponovno je, baš kao i u prvom dijelu sezone, koban bio produžetak. Olimpija je većim dijelom utakmice zaostajala, često i više od deset poena, ali se nije predavala i upornost im se na kraju isplatila.

Slovenci su gubili 69:60, uspjeli doći do 69:69 i u 40. minuti imali napad za pobjedu. Iako tada nisu uspjeli, dodatnih pet minuta bilo im je dovoljno za pobjedu u Zagrebu. Produžetak su odigrali kvalitetnije i sasvim zasluženo nose bodove iz Draženovog doma.

Slovenski doprvak bolje je ušao u utakmicu i na krilima Finca Salina (11 poena u prvih deset minuta) poveo 13:4. Ljubljančani su imali i 19:10, ali su ih Mravi do kraja četvrtine sustigli za minimalan zaostatak (20:21).

U drugoj četvrtini momčad Vlade Androića preuzima vodstvo, diže ritam i kako se tada činilo, počinje lomiti gostujući sastav. Na poluvrijeme se odlazi s 36:29 za Zagreb.

Kada je poslije treće četvrtine uz devet koševa Šarića Zagreb došao do +13 (60:47), izgledalo je kao da je utakmica riješena. To su vjerojatno pomislili i domaći košarkaši dozvolivši gostima iz Ljubljane da se malo po malo primaknu. Košem Thompsona Olimpija je na -4 (62:58).

Zagreb ipak odbija nalet Ljubljančana i bježi na 69:60. Dovoljno? Nikako. Gosti kraj dvoboja igraju bolje i s pet koševa Močnika dolaze do 69:67. Postižu koš za 69:69, imaju napad za pobjedu, ali utakmica odlazi u produžetak.

U dodatnih pet minuta Ljubljančani se bolje snalaze i odnose vrlo vrijedne bodove. Dašić puni koš Zagreba za slavlje slovenskog predstavnika 78:74.

Goste su do pobjede predvodili Crnogorac Vladimir Dašić (21 koš, šest skokova, dvije izgubljene i pet osvojenih lopti) i Sasu Salin s 14 poena i četiri asistencije. Kod Zagreba najbolji Mario Kasun s 19 koševa, 15 skokova (sedam napadačkih) i tri asistencije. Dvoznamenkast je po broju koševa bio još i Sean Gregory May (12 poena).

Zagreb CO poslije 18 odigranih utakmica ima po devet pobjeda i poraza, dok se Union Olimpija s 11-7 nalazi na petoj poziciji i s pogledom prema četvrtom mjestu koje vodi na završni turnir u Tel Avivu, a koje sada drži beogradski Partizan s pobjedom više.

• pikepiletina30.01.2012. u 09:51
    Androiću svaka ti čast. mogao bi ti izgubiti i od Jollyja.
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik30.01.2012. u 06:08
    E tako se to radi - bravo Olimpija - siromaci....
  • Obrisan korisnik30.01.2012. u 03:24
    minus? kome minus, meni ili androiću koji nema muda stavit najtalentiranijeg mladog igrača europe protiv raspale olimpije kojima igraju momci od 19-20 god uz jeretina i dašića..?
  • Obrisan korisnik30.01.2012. u 02:59
    Rančić se opet istakao inteligencijom. Nisam ga volio ni u Zadru, ni sada mi nije simpatičan. Mogu podnijeti da ekipu stane šut, da su dekoncentrirani u obrani ili nešto treće ali kad ne znaju stati na loptu to je dokaz jedino gluposti.
  • Obrisan korisnik30.01.2012. u 01:58
    'Ne volim gurati mlade igrače u vatru kada se odlučuje utakmica. Palo mi je na pamet da ga vratim u završnici, ali ipak nisam to napravio jer je u svojih 14 minuta ostavio sjajan dojam u povratku u momčad', dodao je Androić.krasan ti je androić s ovakvim razmišljanjem..