Milan 3:0 Cagliari
Cagliari

Milan za petama Juventusu

Ivana Spahija • nedjelja, 29.01.2012.

U posljednjem susretu 20. kola Serie A, Milan je rutinski odradio domaći dvoboj s Cagliarijem i uzeo nova tri boda koja ga ostavljaju u uzbudljivoj utrci za Scudettom. Momčad Massimiliana Allegrija i dalje ima samo bod zaostatka za Juventusom i čeka priliku za preuzimanje vrha...

Nogometaši Milana uspješno su odradili zadatak u ovom kolu, rezultatom 3:0 na San Siru svladali su Cagliari i nastavili utrku s Juventusom, koji im bježi samo bod. Rossoneri su odigrali dobru utakmicu pred domaćim navijačima i gostima sa Sardinije nisu dopustili da pokažu previše od svoje igre. Cagliari je nakon ovog poraza pao na 13. mjesto na ljestvici.

Utakmicu su bolje otvorili gosti sa Sardinije, koji su vratima Milana prvi put ozbiljnije zaprijetili u osmoj minuti. Ibarbo je pobjegao crveno-crnoj obrani, ali je potom traljavo gađao pokraj gola. Četiri minute kasnije pokušao je uzvratiti Milan, Nocerino je uputio opasan udarac prema vratima Cagliarija, ali je pravovremeno reagirao gostujući branič Astori.

Vezane vijesti

Domaćini su vratima Agazzija ponovno zaprijetili u 25. minuti, udarac iz daljine isprobao je Ibrahimović, a lopta je proletjela pokraj vratnice. Dvije minute kasnije Ibrahimović je odlično pronašao Mesbaha, čiji je udarac završio iznad grede gola Cagliarija. Pritisak se Rossonerima konačno isplatio u 32. minuti susreta kada je Ibrahimović lijepim pogotkom iz slobodnog udarca matirao Agazzija i Milanu donio vodstvo od 1:0.

Šest minuta kasnije ponovno se tresla mreža gostiju, Ibrahimović je dobro uposlio Nocerina, koji je pronašao put do mreže Agazzija za vodstvo Milana od 2:0. I u drugom poluvremenu nastavila se dominacija domaćina, koji su do trećeg pogotka mogli doći u 56. minuti, ali je Agazzi uspješno ukrotio neugodan pokušaj raspoloženog Nocerina. Niti gosti nisu ostali bez prave prilike, četiri minute kasnije Thiago Ribeiro je potražio vrata Abbiatija, ali je na vrijeme tu opasnost otklonila obrana Milana.

Milan je ponovno zaprijetio u 66. minuti, odlično je gađao El Shaarawy, ali je lopta završila nekoliko centimetara pokraj gola. Deset minuta kasnije domaćini su došli i do trećeg pogotka, u strijelce se upisao i kapetan Ambrosini, koji je nakon dodavanja Emanuelsona loptu poslao u mrežu Cagliarija za konačnih 3:0 i važno slavlje Milana.