Vodeni sportovi

Kolo gostiju

Maja Giljanović • nedjelja, 22.01.2012.

Vaterpolisti novopečenog drugoligaša Bellevuea odigrali su 7:7 na gostovanju protiv Salone na Poljudu u sklopu prvog kola 1.B vaterpolske lige, a na čelo tablice uvjerljivom pobjedom u Višnjiku protiv Zadra izbila je momčad Galeba.

Nakon jednomjesečne odgode starta prvenstva ovog su vikenda odigrane utakmice prvog kola 1.B vaterpolske lige koje su obilježile gostujuće momčadi: od četiri susreta domaćin je osvojio samo jedan bod, a čaroban broj gostiju bio je 14.

Vezane vijesti

Vaterpolisti Galeba bili su najuvjerljiviji i u Višnjiku Zadar 1952 pobijedili 14:6, Opatija je Sisciju pobijedila 14:9, a Delfin na Savi momčad Zagreba 14:12.

U najizjednačenijoj utakmici bodove su na Poljudu pobijedili Salona i Bellevue. Igrači novopečenog drugoligaša iz Dubrovnika (kluba osnovanog 1957., 1959. preimenovanog u Budućnost, prvi put ugašenog 1965., obnovljenog 1973., 1996. preimenovanog u Dubrovnik, drugi put ugašenog 2001. i ponovno obnovljenog prošle godine) vodili su 2:0 nakon prve četvrtine, Salona je do poluvremena okrenula na 4:3, a na koncu je susret završen rezultatom 7:7.