Vodeni sportovi

Lideri pretrpjeli prvi poraz

Maja Giljanović • ponedjeljak, 27.02.2012.

Prvi poraz branitelja naslova Galeba i prva pobjeda dojučerašnjeg fenjeraša Salone obilježili su šesto kolo u 1.B vaterpolskoj ligi. Galeb je nakon vodstva 2:1 u prvoj četvrtini na gostovanju kod Siscije izgubio 6:10, a Solinjani su na Poljudu rezultatom 13:8 pobijedili dosad neporaženu momčad Delfina.

Nakon dva uzastopna gostujuća poraza vaterpolisti Salone na Poljudu su prvu pobjedu sezone ostvarili protiv dosad neporažene momčadi Delfina. Početkom drugog poluvremena gosti iz Rovinja su vodili 7:6, ali igrači trenera Hrvoja Kundida u tom su trenutku zapeli iz petnih žila, postigli šest, a sami primili još samo dva gola. Od igrača dojučerašnjeg fenjeraša posebno su se istakli četverostruki strijelac Jelavić i strijelac tri gola, junior Mornara Lozina.

Vezane vijesti

Solinjani su prestigli Zagreb kojem na gostovanju protiv Zadra nije pomoglo ni pet golova Ivana Šolića. Za momčad trenera Gorana Jovančevića tri gola postigao je Hrvoje Bobanović i predvodio suigrače u drugoj pobjedi sezone (13:8).

8.Zagreb 3

Loše su se gosti proveli i na Kantridi i u Sisku. Opatiju su u pobjedi 11:8 protiv Bellevuea predvodili trostruki strijelci Duje Peroš i Vedran Deželjin, a Siscia je nanijela prvi poraz branitelju naslova Galeba. Vodili su Makarani 2:1 u prvoj četvrtini, ali po dva gola Vjekoslava Miličkog, Ivana Gledeca, Ivana Lugovića i Marka Draganića te po jedan Gorana Jajčinovića i Dejana Vurina domaćinu su donijela preokret (10:6).

U sedmom kolu 10. ožujka igraju Galeb i Salona, Bellevue i Siscia, Delfin i Zadar te Zagreb i Opatija.