Vodeni sportovi

Galeb se osamio na čelu

Maja Giljanović • nedjelja, 29.01.2012.

U drugom kolu 1.B vaterpolske lige momčad branitelja naslova Galeba sama je preuzela prvo mjesto na tablici.

(3:2, 1:1, 2:2, 2:3)

Već nakon utakmica drugog kola branitelj naslova u 1.B vaterpolskoj ligi Galeb osamio se na čelu tablice. Makarani su nakon visokih 14:6 u gostima protiv Zadra na startu lige i u prvoj domaćoj utakmici upisali najuvjerljiviju pobjedu: igrači Zagreba od početka su se našli u zaostatku i nakon 1:7 na poluvremenu na koncu izgubili 10 golova razlike. Nije gostima pomoglo ni pet golova Marka Čurića, Galeb je slavio 17:7.

Vezane vijesti

U prvom kolu tri su boda osvojili i Delfin (Zagreb) i Opatija (Siscia), a u međusobnom su susretu odigrali bez pobjednika. Prvi su na Kantridi poveli gosti, ali domaćin je ubrzo okrenuo rezultat na 3:1. Početkom treće četvrtine Opatija se odlijepila na 6:3, ali gosti trenera Arijana Banka nisu se pokolebali. Spasili su u posljednjoj minuti kod rezultata 7:8 napad s igračem više Opatije i devet sekundi prije kraja postigli izjednačujući gol.

8.Zadar 1952 0

U preostale dvije utakmice tri su boda ostala kod domaćina. Bellevue trostrukih strijelaca Željka Vukčevića i Tina Cvjetkovića u Gružu je pobijedio Zadar 9:5, a Siscia je otpor Salone slomila u četvrtoj četvrtini. Nakon 5:5 na poluvremenu i minimalnog zaostatka nakon treće četvrtine (5:6) gosti su u četvrtoj četvrtini pukli i Siscia je predvođena četverostrukim strijelcima Goranom Jajčinovićem i Ivanom Lugovićem na koncu pobijedila 12:7.

U trećem kolu sastaju se Opatija i Salona, Zadar i Siscia, Zagreb i Bellevue te Delfin i Galeb.