Regionalna liga, 15. kolo, 04.02.2012, 15:00 h
RK Zagreb 37:32 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Zagreb pobjedom u nastavak sezone

Iz Arene Varaždin:Ivana Strahija • subota, 04.02.2012.

U Varaždinu je hrvatski prvak ugostio banjalučki Borac, u 15. kolu SEHA lige te pobijedio s 37:32, otvorivši tako na najbolji način nastavak sezone. Za Zagreb su minute dobili i vrlo mladi igrači, no pod kraj susreta problema što se rezultata tiče nije bilo.

CO Zagreb - Borac 37:32 (17:18)

SEHA liga, 15. kolo
Suci: Sivak, Dvorsky (Slovačka)

Arena Varaždin, 2000 gledatelja

CO Zagreb: Šego (2 obrane), Marić 3, Brozović 1, Kopljar 2, Matulić 3, Šprem 2, Šebetić 2, Gojun 5, Ivić, Horvat 5, Pešić (10 obrana), Valčić 6, Vukić 5, Kaleb 3

Borac: Blažević (9 obrana), Sabljić 2, Panić 2, Tešić 1, Ljubišić (5 obrana), Stojanović 8, Mikić 3, Mandić 2, Haseljić, Šubara 4, Karačić 3, Trivundža 2, Čelić 1, Đukić 4

Isključenja: CO Zagreb 10 nminuta, Borac 8 minuta
Sedmerci: CO Zagreb 2/2, Borac 2/2

U prvom je poluvremenu trener Zagrebaša Ivica Obrvan insistirao na igri mladih igrača, pa je na parketu u svakom trenutku bio jedan od čak šestorice mladih rukometaša iz Zagrebovog rostera. Nasuprot njima, Borac je igrao u najjačem sastavu, pa je velikim dijelom prvog poluvremena utakmice i vodio, imao i +3, a na odmor se otišlo sa 17:18.

U drugom poluvremenu Borci nisu igrali jednakim intenzitetom, a povećao se i broj obrana zagrebačkog vratara Pešića, pa relativno lako Zagrebaši dolaze do prednosti, koja je do kraja iznosila 37:32.

U utakmicu dakle Zagrebaši kreću s Vukićem, Gojunom, J. Valčićem, Brozovićem, Kopljarom i Horvatom te Šegom na golu. Nakon po jedne obrane vratara, prvi gol daje Borčev Stojanović, najbolji strijelac prvog poluvremena sa šest golova. Najavio je time vodstvo kojeg će Borac imati u prvom dijelu, što potvrđuju Valčić i Kopljar, poslavši lopte pored gola protivnika.

Igra se gol za gol do 5:5, nakon čega Stojanović, a potom i Đukić, pogađaju mrežu iza Šege za +2 Borca. No, Gojun zabija svoj četvrti gol, a Kopljar iz kontre poteže prvi za egal na 7:7. Panić "pomaže" pogodivši vratnicu, a Valčić pronalazi pravo mjesto za 8:7.

Isključen je potom Kopljar, što banjalučki rukometaši vrlo dobro koriste za povratak u vodstvo. Iako je Šego obranio jednu loptu, Valčić je pogodio tek vanjski dio mreže, a Stojanović tih problema nema, pa je na semaforu 8:11 kad je Obrvan zatražio minutu odmora.

Uz isključenje Karačića i dva gola za redom 17-godišnjeg Šebetića u 18. minuti Zagreb je opet u egalu, no Borcu ne treba dugo da se opet vrati u prednost. Dovoljno je bilo da Gojun pošalje loptu u vratnicu, a golman Blažević obrani Kopljarov šut, za novih +2 Borca.

Nakon minute odmora, koju je zatražio Borac, Obrvan na teren šalje šest iskusnih rukometaša (Valčić, Vukić, Gojun, Kopljar, Horvat, Marić), koji uspijevaju, uz dva pogotka za redom Marića, otići na odmor s minimalnim zaostatkom.

U drugom dijelu probudio se Horvat, ali je također na golu odlično počeo braniti Pešić, koji je tako otvorio put Zagrebu do vodstva. U 35. minuti je tako 20:18, kratko se zabrinutost vratila kad je Borac okrenuo na 21:22, no uz golove Kopljara, Vukića i Valčića Zagreb odlazi na ugodnu prednost.

U samoj završnici lopta voli Matulića, koji pogađa triput, a nakon 32:26 malo toga Borac više može učiniti.