Regionalna liga, 15. kolo, 07.02.2012, 19:00 h
Nexe Našice 29:27 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Nexe svladao Červarov Metalurg

Ivana Strahija • srijeda, 08.02.2012.

Nakon Zagreba, prvu je svoju regionalnu utakmicu ove godine odigrao i Nexe. Momci Kasima Kamenice bili su odlični protiv igrača Line Červara te u Našicama upisali 29:27 za tri nova boda na kontu.

NEXE - METALURG 29:27 (17:15)

SEHA liga, 15.kolo
Našice, dvorana OŠ Kralja Tomislava, gledatelja 800.

Suci: Ivan Mošorinski i Aleksandar Pandžić (obojica Srbija)

NEXE: P. Lelić (8 obrana), Kozina 1, Mataija 3, Eter 4, F. Lelić 5, Mrđenović, Barišić Jaman 3, Varvodić, Kedžo 1, Markotić 2, Slišković 5, Pivac, Obad 4, Kević, Velić 1, Šunjić (5 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

METALURG: Stanić (1 obrana), Rakčević 2, Levov, Dimovski, Marković 7, Georgijevski, Kozlina 8, Manaskov 2, Mirkulovski 2, Markovski, Mojsoski 2, N. Mojsovski 2, Angelov (8 obrana), Stojčevski, Jonovski 1, Alušovski 1
Trener: Lino Červar

SEDMERCI: Nexe 3/3 ( Mataija 2, F. Lelić) , Metalurg 4/5 (Kozlina 4)
ISKLJUČENJA: Nexe 2 minute (Kozina), Metalurg 8 minuta (Mojsoski 2+2, Mirkulovski, Mojsovski)
CRVENI KARTON: Mirkulovski (psovanje sudaca)

U potpunosti raspoloženi za igru bili su rukometaši Nexea protiv Metalurga, a dodatni im je motiv bila podrška osamstotinjak grla iz publike. Našičke je ljubitelje rukometa zainteresirao Lino Červar, ali i vratar Metalurga, srpski reprezentativac Darko Stanić, koji je nedavno na Europskom prvenstvu kidao živce navijačima Kauboja.

Stanić se međutim večeras u Našicama nije iskazao te je obranio svega jednu od 14 lopti koje su mu upućene, bolji je čak bio njegov klupski kolega Petar Angelov, koji je upisao osam obrana. Metarlug međutim dobro kreće u utakmicu i ima 1:2, no to kao da je bila crvena krpa pred očima Našičana, koji redaju čak četiri gola i stižu do 5:2 u sedmoj minuti.

Ta prednost nije bila dovoljna da se obeshrabri gostujuća družina, koja od 12. pa do 15. minute pronalazi sve slabosti domaće obrane i u nizu od četiri pogotka dolazi do 8:8. Metalurg nije uspio u potpunosti okrenuti rezultat, a nakon malo igre gol za gol Našičani opet vežu tri napada te pet minuta pred kraj imaju 14:11.

U drugom poluvremenu skoro sasvim jednaka priča. Mladen Rakčević i Filip Mirkulovski vode Metalurg u drugo vodstvo na utakmici (17:18), a Nexe opet preuzima stvar u svoje ruke i do sredine poluvremena ima ugodnih 24:21. I u posljednju minutu Našičani ulaze s +3, što je Zlatko Mojsoski uspio tek smanjiti na 29:27.

Albin Eter je za Nexe upisao 4/6 i ima zašto biti zadovoljan: "Borili smo se svi do kraja. Odigrali smo dobru obranu, iako smo na početku imali malo problema. Nismo razbranili Metalurgove vratare, to je bilo jako dobro. Mislim da se Metalurg još nije stigao uigrati kako treba, ipak ima mnogo reprezentativaca i zajednički su treninzi bili nemogući do kraja Eura. Sigurno su i umorni", objasnio je.