Sutjeska Nikšić 24:29 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Druga pobjeda Vardara nad Sutjeskom

Ivan Dominik • subota, 04.02.2012.

Nastavljeno je natjecanje u regionalnoj rukometnoj ligi, a nakon minulog Europskog prvenstva je na rasporedu bilo 15. kolo. SEHA ligu tresu financijski problemi klubova i dosta loša organizacija natjecanja, međutim i više nego lijepe stvari se odvijaju na samim parketima. U subotnjim je utakmicama, osim pobjede CO Zagreba nad Borcem, slavio skopski Vardar u gostima kod Sutjeske, dok Bosna i Metaloplastika iz Šabca nisu igrali.

U crnogorskom Nikšiću su se sastali domaća Sutjeska i makedonski Vardar. Momčad Božidara Mušikića nije mogla parirati znatno kvalitetnijem protivniku iz makedonske metropole. Od samog početka utakmice je Vardar nametnuo svoj tempo pa je Sutjeska uspjela držati rezultatski egal samo u prvih deset minuta.

Božidar Mušikić, trener Sutjeske: "Vardar je opravdao ulogu favorita. Ne treba puno trošiti riječi o ekipi koja u svojim redovima ima devet reprezentativaca. U prvom dijelu kod mojih igrača prisutan je bio grč, trema i respekt prema protivniku. Nakon odmora ušli smo opuštenije i nismo promašivali zicere kao u uvodnom dijelu. Ne mogu biti nezadovoljan, jer smo u ovom trenutku pružili maksimum."

Do 20. minute je Vardar napravio vodstvo od 9:5, a što je vrijeme više odmicalo, to su Makedonci igrali bolje. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 13:7, a drugih 30 minuta nije ponudilo drugačiji scenarij događaja. Uvodne minute drugog dijela obilježilo je srpsko lijevo krilo, Dobrivoje Marković, koji je s tri gola zaredom podigao vodstvo Vardara na nedostižnu razliku.

Nikšićani su počeli igrati bolje u obrani, a proradila je i kontra u drugom dijelu pa su se u 43. minuti uspjeli približiti Vardaru na 19:14. Ta razlika od pet pogodaka ostala je do isteka vremena tako da će se igrači Vardara vratiti u makedonski glavni grad s nova dva boda izborena na gostovanju. Završilo je 29:24 za gostujuću ekipu pred gledateljstvom u dvorani sportskog centra u Nikšiću.

Veselin Vujović, trener Vardara: "Nezgodno je nakon mjesec dana pauze ući u dobar ritam. Znate da smo imali teško putovanje, pritom uvjeti u dvorani nisu idealni. Ipak, ovo nije opravdanje, Vardar je morao bolje odigrati. Sutjeska je igrala dobro, održavala pristojan rezultat, a u svojim redovima ima par igrača koji zaslužuju pažnju. Koristim priliku da se zahvalim domaćinu na fer i korektnoj igri, a što se nas tiče okrećemo se narednim obavezama."

Makedonsku ekipu su sa šest zgoditaka predvodili Marković i Nikolić, a pridodali su im se vratari skupivši 11 obrana. Kod domaćina su najefikasniji bili Bogdan Nikolić i Milan Đođić s također šest golova.

Utakmica između Bosne i Metaloplastike Šabac nije odigrana pa će tako ovo 15. kolo ostati krnje na kraju vikenda. Bosna je još otprije najavljivala odustajanje te povlačenje iz natjecanja, međutim oko njenog statusa u ligi još ništa nije sigurno. Nagađa se kako će ''Studenti'' ipak izaći iz lige zbog financijskih problema, a neodigrana utakmica protiv Metaloplastike sigurno ide tome u prilog.