Ćorluka i Lakić debitirali za nove klubove

Igor Šestak • subota, 04.02.2012.

Vedran Ćorluka i Srđan Lakić, Hrvatski reprezentativci koji su ovoga tjedna promijenili nogometne adrese, upisali su prve nastupe za svoje nove klubove. Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Bayer iz Leverkusena, a Lakić posljednjih 15 minuta za Hoffenheim.

Vedran Ćorluka debitirao je za Bayer Leverkusen u domaćem remiju protiv Stuttgarta. Ćorluka je na terenu proveo svih 90 minuta na poziciji desnog braniča, a sudjelovao je u akciji kod prvog gola svoje momčadi u 11. minuti. Hrvatski reprezentativac je s desne strane ubacio loptu u kazneni prostor, Rolfesov udarac obranio je Ulreich, a u gužvi ispred gola najbolje se snašao Stefan Kiessling. Na odgovor gostiju nije se dugo čekalo. U 23. minuti izjednačio je Julian Schieber udarcem iz daljine nakon slobodnog udarca.

Nakon samo dvije minute nastavka Rolfes vraća Apotekare u vodstvo sigurnim udarcem s bijele točke. Probleme Leverkusenu stvorio je Michal Kadlec. U samo pet minuta branič Bayera dobio je dva žuta kartona te su domaći posljednjih pola sata igrali s igračem manje. Odlično su se branili sve do 89. minute kada Martin Harnik donosi remi Stuttgartu.

Wolfsburg je ugostio četvrtoplasiranu Borussiju iz Mönchengladbacha. Felix Magath odlučio je na početku utakmice ostaviti Marija Mandžukića na klupi. Borussia je dominirala posjedom lopte, ali tu dominaciju nisu uspjeli okruniti pogotkom.

Na početku nastavka Magath šalje Mandžukića u igru, ali odnos snaga nije se značajnije promijenio. Utakmica je završila bez golova što ne veseli ni jednu ni drugu momčad. Borussia je propustila preskočiti Schalke, a Wolfsburg ovim bodom ostaje u sredini tablice.

U Gelsenkirchenu Schalke je ispustio vrijedne bodove protiv Mainza te sada za vodećom Borussiom iz Dortmunda zaostaje dva boda. Igrači Schalkea su loše ušli u utakmicu i gosti su poveli već u 15. minuti pogotkom Mohameda Zidana.

Huub Stevens na poluvremenu radi dvije izmjene i Schalke se budi. Do izjednačenja su stigli u 59. minuti pogotkom Obasija, ali do potpunog preokreta nisu uspjeli doći. Do kraja utakmice obrana Mainza uspjela je sačuvati svoja vrata za vrijedan bod s teškog gostovanja.

Osim u Leverkusenu, četiri pogotka vidjeli su i navijači Hoffenheima. Gosti iz Augsburga poveli su u 31. minuti pogotkom Moldersa, a u 38. minuti izjednačio je Mlapa na asistenciju Sejada Salihovića. Potpuni preokret dogodio se u 51. minuti kada Salihović iz kaznenog udarca dovodi Hoffenheim u vodstvo. Ipak, gosti se nisu predali i u 72. minuti stižu do 2:2 preko Langkampa. Srđan Lakić ušao je u igru u 75. minuti, ali nije uspio donijeti pobjedu svojoj momčadi.

Bez kartoniranog Mijatovića u sastavu, Hertha je u Berlinu poražena od Hannovera. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, a u nastavku pobjedu Hannoveru donosi Abdellaoue svojim 12. ovosezonskim pogotkom u 68. minuti.

• Obrisan korisnik04.02.2012. u 20:51
    Da, to je također razlog zašto je bio na klupi, ali njemački mediji kao i današnji komentator su potvrdili da Magath nije baš bio oduševljen sa izjavama Madže. A kako to da je prošlu utakmicu protiv Bayerna skroz odigrao?
  • Obrisan korisnik04.02.2012. u 20:43
    mandžo je bio na klupi,koliko je meni poznato,zbog ozljede koju je vukao neko vrijeme.najlakše srat po nekom.i šta bi očekivao nego golove,da brani sedmerce??
  • Obrisan korisnik04.02.2012. u 20:24
    Ćorluka je dobro igrao danas i također je dobio dobre ocjene. Mandžukić je danas bio na klupi jer je zadnjih tjedana previše razmišljao o odlasku iz Wolfsburga. Bolje bi mu bilo da se koncentrira na svoj klub i da igra kao i u zimskom dijelu sezone. Magath od njega očekuje golove.
  • Tonco04.02.2012. u 20:11