Santini debitirao u remiju Freiburga

Maj Gašparac • nedjelja, 05.02.2012.

Danas su odigrane posljednje dvije utakmice 20. kola njemačkog prvenstva. Momčad Freiburga, za koju je debitirao Ivan Santini, odigrala je 2:2 s Werderom, a u drugom susretu ekipa Kölna, u čijem je sastavu Mato Jajalo odigrao cijelu utakmicu, osvojila je tri boda na gostovanju kod Kaiserslauterna.

U prvoj utakmici dana nogometaši Freiburga i Werdera podijelili su bodove. Njihov susret završen je rezultatom 2:2, a gosti iz Bremena dva puta su vodili, no nisu uspjeli sačuvati svoju prednost.

Nogometaši Freiburga od početka susreta prijetili su udarcima iz daljine. Pokušavali su Anton Putsila i Cedric Makiadi, no nisu bili uspješni, a u 25. minuti Michael Lumb je s 20 metara pogodio vratnicu. Nedugo kasnije gosti su uzvratili preko Mehmeta Ekicija koji nije bio precizan, a do vodstva su nogometaši Werdera došli u 29. minuti kada je pogodio Claudio Pizarro.

No, taj rezultat nije dugo stajao na semaforu. Tri minute kasnije Makiadi je iskoristio centaršut Michaela Lumba i zatresao mrežu udarcem glavom sa šest metara za 1:1. S izjednačenim rezultatom momčadi su otišle na odmor, a u drugo poluvrijeme odlično su ušli gosti iz Bremena koji su poveli nakon manje od dvije minute igre. Strijelac za Werder ponovno je bio Pizarro.

Nogometaši Freiburga zatim su krenuli u ofenzivu, a njihov trener Christian Streich u 62. minuti u igru je uveo hrvatskog napadača Ivana Santinija. Pritisak domaćina ubrzo se isplatio i u 70. minuti Jonathan Schmid je poravnao na 2:2. Do kraja susreta nogometaši Freiburga su nastojali doći i do novog pogotka, ali se rezultat više nije mijenjao.

szólj hozzá: F2-2B

U posljednjoj utakmici 20. kola momčad Kölna osvojila je tri boda na gostovanju kod Kaiserslauterna. Utakmica je završena rezultatom 1:0, a pobjedu gostima donio je Odise Roshi u drugom poluvremenu.

Nogometaši Kölna bolje su ušli u susret, pokušavali su Slawomir Peszko i Mato Jajalo, ali nisu bili uspješni. Blizu pogotka bili su u 23. minuti kada je nakon centaršuta Jajala pucao Kevin McKenna, ali njegov udarac odsjeo je na vratnici.

Deset minuta kasnije opasno je zaprijetio Kaiserslautern. Dobar udarac glavom uputio je Itay Shechter, no njegov pokušaj obranio je vratar Kölna Michael Rensing. Nedugo nakon te prilike momčad Kaiserslauterna došla je u tešku situaciju. Ariel Borysiuk dobio je drugi žuti karton te su domaćini od 40. minute bili s igračem manje.

Kölnovi nogometaši zaigrali su ofenzivnije i pokušali iskoristiti brojčanu nadmoć na terenu. U 50. minuti dva puta je pucao Milivoje Novaković, ali nije bio precizan, a četiri minute kasnije udarac je uputio Jajalo, no niti on nije bio uspješan. Pritisak nogometaša Kölna isplatio se u 72. minuti. Tada je Roshi pogodio glavom nakon udarca iz kuta. Do kraja susreta mogli su gosti i povećati svoj vodstvo, no nisu bili precizni.

szólj hozzá: K0-1K