Bundesliga, 20. kolo, 04.02.2012, 18:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 1:1 Bayern
Bayern

Borna Rupnik • subota, 04.02.2012.

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić odigrao je ulogu džokera s klupe te pogodio za konačnih 1:1 na gostovanju Bayerna kod HSV-a...

Posljednju utakmicu subotnjeg bundesligaškog programa odigrali su HSV i Bayern, koji gaje dugogodišnje rivalstvo, nakon što je Borussia iz Dortmunda već u petak navečer pobjegla na vrh s 43 osvojena boda.

Jednu od prvih prigoda za HSV propustio je realizirati Mladen Petrić, a sredinom prvog poluvremena, kada je Bayern polako počeo preuzimati konce igre u svoje ruke i nakon što mu je jedan pogodak poništen, domaćin je poveo.

Paolo Guerrero proslijedio je loptu s lijeve na desnu stranu šesnaesterca, a Jacopo Sala iz voleja postigao svoj prvi bundesligaški pogodak za vodstvo Hamburžana. Do kraja poluvremena stigao se istaknuti i hamburški vratar Jaroslav Drobny, a nekoliko je udaraca Bayernovih igrača prošlo pored gola, te se na odmor otišlo s 1:0 na semaforu.

Početkom nastavka i jedni i drugi imali su svoje poluprigode, a u 63. minuti Bayernov trener Jupp Heynckes iz igre povlači Tonija Kroosa, a na teren šalje hrvatskog reprezentativca Ivicu Olića. Sedam minuta poslije Drobny sjajno brani i izbacuje loptu u korner, teren napušta Petrić i ulazi Son, a Olić je nakon ubačene lopte Franka Riberyja na pravom mjestu u pravo vrijeme i posprema loptu u mrežu.

Izjednačujući pogodak Bayerna potaknuo je trenera HSV-a, Thorstena Finka, da na teren umjesto strijelca Sale pošalje Ivu Iličevića. Veliku priliku odmah potom propustio je Son, koji se našao licem u lice s Manuelom Neuerom.

Pri kraju susreta odlično je pucao i Bastian Schweinsteiger, još je dva puta u kaznenom prostoru pokušavao Olić, no naposljetku su HSV i Bayern podijelili bodove.

Danijel Pranjić cijelu je utakmicu proveo na klupi za pričuve bavarskog diva.

• Obrisan korisnik04.02.2012. u 23:35
    još 2,3 utakmice i evo Olića, nadam se, u prvom sastavu...
    ola je stvarno kralj, već godinama s tim ozljedama pa najavljuje povratke, sve si misliš da sere kad eto njega opet. gangsta
  • Obrisan korisnik04.02.2012. u 21:19
    Olić je ljudina, bez veselja nakon gola bivšem klubu, svaka čast! Bravo majstore!
  • Obrisan korisnik04.02.2012. u 21:00
    bravo za olica sto je pokazao postovanje prema bivsem klubu i nije se radovao golu koji mu jako puno znaci nakon svega sto je prosao sa ozljedama ove i prosle sezone...