Utakmica preokreta u Bilbau

Dino Brumec • subota, 04.02.2012.

Odigrane su tri nove utakmice španjolskog prvenstva. Athletic Bilbao i Espanyol, u vrlo zanimljivoj utakmici, odigrali su 3:3. Levante i Santander također su podijelili bodove, dok je Mallorca svladala Betis.

Nakon što je u utorak Athletic Bilbao svladao Mirandes u kupu, u prvenstvu ga je čekao vrlo važan susret s Espanyolom. Bio je to dvoboj dvije momčadi koje se bore za europske pozicije, a ni Liga prvaka ne izgleda im previše nedostižna. Espanyol je prije utakmice imao 31 bod, jednako kao i četvrti Levante, dok je Athletic imao dva manje.

Već u šestoj minuti Llorente je imao sjajnu šansu za Athletic, ali poslao je loptu glavom malo pored vrata Espanyola. Dvije minute kasnije uzvratili su gosti, ali mlaki udarac Romarica obranio je vratar Athletica Iraizoz. Sljedeću šansu imao je Athletic u 16. minuti kada je Lopez pucao s vrha šesnaesterca, ali vratar Espanyola Casilla zaustavio je udarac.

Nakon toga utakmica se primirila sve do 25. minute kada su domaćini stigli do vodstva. Pogodak je postigao De Marcos, a golu je kumovao i gostujući vratar Casilla koji i nije baš sjajno reagirao. Već u 33. minuti stiglo je izjednačenje. Lopta je "šetala" na vrhu šesnaesterca Athletica i slučajno se odbila na nogu Romarica koji s 20-ak metara pogađa kut domaćeg gola. Kada se činilo da više neće biti uzbuđenja do kraja poluvremena, u 44. minuti Espanyolu je poništen pogodak, a malo zatim Llorente nije uspio pogoditi glavom i poluvrijeme je završilo 1:1.

Drugo poluvrijeme praktički nije ni počelo, a gosti iz Barcelone već su poveli. Pogodak je postigao Weiss u 48. minuti krasnim udarcem izvana. Deset minuta kasnije već je 2:2. Athletic je imao slobodan udarac s desne strane nakon kojeg je slijedio ubačaj u sredinu, a kralj šesnaesterca Llorente ubacio je loptu glavom u gol. Dvije minute kasnije Rui Fonte je nakon kornera pucao, ali jedan branič Athletica očistio je loptu sa crte.

U 64. minuti novi preokret. Javi Martinez pogodio je, na asistenciju Herrere, glavom za Bilbao i doveo Baske opet u prednost. U 75. minuti nova prilika za Athletic, ali je vratnica zaustavila udarac Susaete. I kada se već činilo da će domaći slaviti, u drugoj minuti sudačke nadoknade Espanyol je izjednačio na konačnih 3:3, a pogodak je sjajnim udarcem postigao Albin.

Slavlje Mallorce, remi Levantea i Santandera

U druga dva susreta koji su počeli u 18 sati sastali su se Mallorca i Betis te Levante i Santander. Mallorca je prije utakmice bila samo dva boda udaljena od opasne zone i bila joj je potrebna pobjeda protiv Betisa koji se također bori za ostanak. Mallorca je povela preko Castra u 24. minuti. U 75. minuti Mario je dobio drugi žuti karton i Betis je ostao sa desetoricom na terenu. Broj igrača sa svake strane ubrzo se izjednačio jer je domaći igrač Ramis također isključen. Nakon 90 minuta rezultat je ostao 1:0 i Mallorca je s ova tri boda barem malo pobjegla od opasne zone.

U susretu između Levantea i Santandera susrele su se momčadi s potpuno različitim ciljevima za ostatak sezone. Levante se ravnopravno bori za europske pozicije s još nekoliko klubova, dok su Santanderu bodovi nasušno potrebni za bijeg od "opasnih pozicija". Ipak, domaći Levante poveo je u 23. minuti, a pogodak je postigao Kone. U 61. minuti izjednačio je Arana, a rezultat 1:1 ostao je do kraja susreta.