Primera División, 22. kolo, 04.02.2012, 20:00 h
Getafe
Getafe 0:1 Real Madrid
Real Madrid

Ante Dubravac • subota, 04.02.2012.

Nakon što su u prošlom kolu svoju prednost pred Barcelonom povećali na sedam bodova nogometaši Real Madrida gostovali su kod Getafea. U poprilično nezanimljivoj utakmici gosti su slavili s minimalnih 1:0 dok domaćini tijekom cijelog susreta nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola.

GETAFE - REAL MADRID 0:1 (0:1)

Getafe, Stadion - Coliseum Alfonso Pérez
Sudac: Miguel Ángel Ayza Gámez
Strijelci: Ramos 18'

Getafe: Moya, Masilela, Torres, Diaz, Valera, Casquero (od 65. Lacen), Rodriguez, Rios (od 58. Gavilan), Barrada (od 70. Arizmendi), Castro i Miku.

Real Madrid: Casillas, Coentrao, Pepe, Ramos, Arbeloa, Diarra, Alonso, Özil (od 88. Granero), Kaka (od 63. Callejon), Ronaldo i Benzema (od 73. Higuain).

Uoči gostovanja kod Getafea trener Kraljevskog kluba Jose Mourinho tražio je maksimalnu koncentraciju od svojih igrača jer je domaćin u susret ušao s dvije uzastopne pobjede, a u posljednjih šest susreta nije znao za poraz. Druga stvar koja je Getafeu davala vjeru u pozitivan rezultat je činjenica da su na svom stadionu ove sezone uspjeli savladati Barcelonu pa su se nada da istu stvar mogu ponoviti i protiv drugog velikana.

Nakon samo tri minute velika prilika da Getafe dođe u vodstvo. Centaršut s desne strane je došao do Castra, on vraća loptu na pet metara gdje je nepažen Barrada, ali njegov udarac odlazi preko gola. Ipak, gosti vrlo brzo preuzimaju kontrolu nad utakmicom, a dominacija se isplaćuje u 18. minuti. Mesut Özil je izveo korner s lijeve strane, u skoku je najviši Sergio Ramos koji je zabio za vodstvo gostiju 1:0.

Par minuta mirnije igre na sredini terena, a onda opet prijetnja Reala. Coentrao je ušao u šesnaesterac i vratio povratnu loptu koja uz dosta sreće dolazi do Kake, ali Brazilac nije precizan. U 32. minuti još jedna kontra gostiju, međutim Benzema nije pronašao Özila. Deset minuta prije odlaska na odmor Ronaldo pokušava iz slobodnog udarca, ali bez problema za vratara Moyu.

Iako gosti nisu igrali jednu od svojih najboljih utakmica domaćini nikako nisu mogli doći do nešto dužeg posjeda lopte zbog čega su sve češće gubili živce što je sudac kažnjavao s žutim kartonima.

U drugih 45 minuta oba su trenera ušla s istim igračima koji su i počeli susret, a zanimljiv je podatak da Kraljevski klub ove sezone nije izgubio na gostovanju na kojem je prvi poveo. I otvaranje drugog poluvremena proteklo je u dosta sporoj igri bez pravog tempa koja sasvim sigurno nije pomogla gledateljima da se bar malo zagriju.

U 60. minuti još je jednom iz daljine pokušao Ronaldo čiji udarac uz manje poteškoće odbija domaći vratar. Već u idućem napadu Özil odlično pronalazi Benzemu koji propušta priliku da možda i odluči pitanje pobjednika, a isto mu za nogom ne polazi ni nekoliko minuta kasnije. Osim rezultatskog zaostatka domaćini su se u zadnjih dvadesetak minuta susreli s još jednim problemom. Masilela je zaradio ozljedu zadnje lože, a pošto je domaći strateg već napravio sve tri izmjene 26- godišnji branič je bio prisiljen ostati u igri unatoč tome što je bilo evidentno da vrlo teško trči.

U 78. minuti Higuain se oslobodio svog čuvara, ali rezultatske promijene nije bilo. Novom pobjedom Kraljevski je klub opet prebacio pritisak na Barcelonu te bar na neko vrijeme svoju prednost povećao na deset bodova.

U idućem kolu Real Madrid na Santiago Bernabeu dočekuje Levante dok će Getafe gostovati kod Rayo Vallecana.

• Obrisan korisnik05.02.2012. u 11:53
    ovaj pepe ima malo previše kredibiliteta kod sudaca. ne dobija crvene kad treba a ono igranje rukom se vidilo iz svemira. ajmo nove tehnike u nogomet. kad mogu drugi sportovi može i nogomet
  • Vugi705.02.2012. u 02:45
    Bravo Real!! Teška utakmica po teškom vremenu mora se priznati. Getafe jako dobar večeras u defanzivi, ali ipak sva 3 boda idu zasluženo u drugi dio Madrida. Ronaldo, sretan rođendan!! :)
    Vugi7
  • Obrisan korisnik05.02.2012. u 00:00
    dobar je real,jos malo pa ce zaigrat u zupanijskoj ligi,tamo isto ovako sude pa ce se dobro oni tamo snac..
  • Obrisan korisnik04.02.2012. u 23:54
    u međuvremenu barcelona - sociedad negledljivo... brojim im vrijeme izvođenje auta i faulova, minimum 15 sekundi. ko american football.. naspram te tekme getafe - real je bio rukomet
  • The_Killer_000704.02.2012. u 23:13