Premiership, 24. kolo, 04.02.2012, 18:30 h
Manchester City 3:0 Fulham
Fulham

City ostao savršen na Etihadu

Ante Zovko • subota, 04.02.2012.

Na snijegom pokrivenom Etihadu Manchester City upisao je i 12. domaću pobjedu ove sezone, 3:0 protiv Fulhama, ostavši na savršenom učinku ove sezone u Premier ligi.

36 od mogućih 36 bodova osvojio je City na svojem stadionu. Prijetnja tom učinku u posljednjoj subotnjoj utakmici 24. kola nije bio ni Fulham koji je imao dosta nesreće kod prva dva pogotka koja su prelomila susret.

Pobjeda je donijela Cityju novo, barem privremeno, odvajanje na vrhu engleskog prvenstva. Od Manchester Uniteda opet ima tri boda više, a od Tottenhama osam.

Građani ljubomorno čuvaju loptu na početku i pritišću goste koji prilaze sve dublje prema Schwarzeru. Taktika se Fulhamu nije isplatila jer je u devetoj minuti City dobio jedanasterac, i to dosta kontroverzan.

Adam Johnson u šesnaestercu je bio u kontaktu s Bairdom, ali jedva primjetnim. Domaći je veznjak čak i ispružio nogu prema suparniku i bacio se na travnjak. Isplatilo mu se, sudac je dosudio jedanaesterac, Sergio Agüero je neumoljiv s bijele točke.

City dominira i nakon vodstva, Silva i Johnson pucaju pored stative. Taman kad je Fulham prvi put zaprijetio u 30. minuti preko Duffa, Johnson je upotpunio Bairdov užasan dan. Cityjev je dočekao ubacivanje s lijeve strane na desnom dijelu kaznenog prostora, opalio prema golu, a lopta se od Bairda odbila u gol.

U drugom dijelu zanimljivija od same utakmice bila je situacija sa snijegom koji je sve jače padao. Londončani su se malo probudili te Kelly i Baird upućuju neugodne udarce koje Hart zbog snijega jedva uspijeva ukrotiti.

Međutim, susret je riješen u 72. minuti. Agüero je navukao na sebe trojicu braniča, driblingom izborio odličnu poziciju, ali je nesebično dodao Džeki koji lagano poentira s desetak metara.

Londončani su se u drugom dijelu odvažili i preuzeli nadomoć u posjedu lopte, ali bilo je prekasno. Labuđi pjev bila je pogođena stativa nakon kornera u 78. minuti.