Premiership, 24. kolo, 04.02.2012, 14:00 h
Arsenal 7:1 Blackburn
Blackburn

Van Persie tri puta u gaženju Blackburna

Ante Zovko • subota, 04.02.2012.

Arsenal je komotno odradio svoj zadatak u 24. kolu Premier lige svladavši sa 7:1 Blackburn Roverse koji su veći dio susreta odigrali s igračem manje.

Na hladnom Emiratesu Topnici su riješili gotovo sve dvojbe već do odmora, a u tome im je pomogao i jedan neoprezni gostujući start vrijedan izravnog crvenog kartona.

Robin van Persie s tri je nova pogotka već nakon 24 utakmice prestigao prošlogodišnje najbolje strijelce Premier lige, Dimitra Berbatova i Carlosa Teveza, koji su zabili po 20 golova. Nizozemac ih već ima 22, sedam više od najbližeg pratitelja.

Da se Blackburnu crno piše, postalo je jasno već u drugoj minuti. Coquelin lijepo prograva Walcotta u šesnaestercu, ovaj ubacuje u peterac, a na suprotnoj stativi Van Persie dočekuje loptu lijevom nogom i sigurno je posprema za 1:0.

Dominantna Arsenalova predstava nije mogla iznjedriti drugi gol, a Roversi, koji u prvih pola sata nisu pokazali gotovo ništa, u 31. minuti iznenada šokiraju domaćine. Točnije, učinio je to Pedersen sjajno izvedenim slobodnim udarcem. Lopta je prošla iznad živog zida i odsjela u gornjem lijevom kutu nemoćnog Szczesnyja.

Van Persie podebljava svoj golgeterski učinak u 38. minuti na sličan način kao i na početku utakmice. Ovaj put desnom nogom postiže sličan gol, opet na Walcottovu asistenciju. Ovaj put Song je ubacio u šesnaesterac pored statičnih gostujućih braniča.

Dvije minute poslije 3:1 postavlja Oxlade-Chamberlain svojim prvim premierligaškim golom. Dobio je odličnu loptu u prostor, pretrčao vratara i rutinski poentirao. Situacija se za Blackburn potom dodatno pogoršava jer u 43. minuti Govet dobiva izravni crveni karton zbog starta na Rosickom.

Svaka eventualna nedoumica oko konačnog ishoda susreta riješena je početkom drugog poluvremena. Nakon kornera u 51. minuti, N'Zonzi ne uspijeva raščistiti, Koscielny spušta za Artetu, a ovaj u naletu kroz šumu nogu postavlja 4:1. Walcott u 53. svojim prodorom u kazneni prostor priprema konačni udarac za Oxlade-Chamberlaina koji neometan precizno pogađa.

Suigrači su odlučili "pokloniti" Van Persieju hat-trick, a to pored katastrofalne gostujuće obrane i nije bio težak zadatak. Šesti gol u Blackburnovoj mreži bio je možda i najlakši za Topnike. Coquelin se na desnoj strani riješio svojeg čuvara driblingom, uposlio Nizozemca, a on, opet neometan, fino šalje loptu u rašlje.

Wenger je odlučio Van Persieju dati svih 90 minuta, a i u uz izmjene, ritam domaćina je pao s obzirom da je sve bilo riješeno. I dok su navijači već počeli napuštati stadion, Van Persie upisuje i asistenciju. U trećoj minuti sudačke nadoknade Henry izmjenjuje dodavanja sa napadačem i provlači prizemnu loptu iza Robinsona. Bio je to njegov prvi gol u Premier ligi nakon pet godina.

• Obrisan korisnik04.02.2012. u 19:58
    bravo topnici :) jest da nije važno, al svejedno nije "govet" nego givet dobio izravni crveni karton i to zbog starta na RVP-u, a ne na Rosickom ;)
  • Obrisan korisnik04.02.2012. u 18:14
    ajde da smo i mi našli žrtvu na kojoj ćemo se iskalit.
  • Obrisan korisnik04.02.2012. u 17:42
    Mislim da ce se Liverpool boriti sa Arsenalom za 4. mjesto jer Chelsea igra stvarno lose proslo kolo su autogolom Swansea kako se taj klub zove u 93 minuti spasili
  • Obrisan korisnik04.02.2012. u 17:21
    thierry ce u ovom kratkom periodu na posudbi zabit vise golova nego torres u sljedecih 10 godina za chelsea.. RVP!