Premiership, 24. kolo, 05.02.2012, 14:30 h
Newcastle 2:1 Aston Villa
Aston Villa

Newcastle dostigao Chelsea

Ante Zovko • nedjelja, 05.02.2012.

Jedan gol povratnika i jedan gol debitanta osigurali su Newcastleu vrijedne bodove kojim su se u 24. kolu Premier lige bodovno poravnali s Chelseajem.

Demba Ba ponovno je pokazao koliko vrijedi Svrakama kojima se poklopilo rano ispadanje Senegala s Afričkog kupa nacija. Njegov sunarodnjak Papiss Cisse oduševio je na debiju domaće navijače.

Cisse je imao uranjeni debi u dresu Newcastlea. Već u 13. minuti morao je zamijeniti ozlijeđenog Besta koji se sudario s Warnockom. Francuz je uputio i prvu prijetnju domaćih, u 16. minuti pucao je glavom, ali preblizu Givenu.

Najbolji strijelac domaćih, Demba Ba, vratio se s Afričkog kupa nacija, gdje se njegov Senegal nije proslavio, i odmah nastavio zabijati. U 30. minuti Dunne ne uspijeva izbiti loptu nakon Santonova ubačaja, a Ba dočekuje odbijenu loptu i nebranjen je u padu zakucava za 1:0.

Prvo poluvrijeme zbog dviju ozljeda produženo je šest minuta, a Villa koristi petu. N'Zogbia sjajno nabacuje s lijeve strane šesnaesterca, a Keane poentira u letu u petercu.

Given je zakomplicirao svojoj momčadi na početku drugog dijela odletjevši u prazno kad je pokušao uhvatiti jedan ubačaj. Srećom po Villu, ni Ba ni Cisse nisu mogli zabiti loptu koja je letjela posvuda.

Cisse je odmah na debiju izazvao erupciju oduševljenja na St. James' Parku zabivši u 72. minuti fantastičan pogodak. Pomalo sretno došao je ubačaj s lijeve strane, a on ga je zavukao u gornji lijevi kut.

Iako je Newcastle i dalje bio puno opasniji, najveća prilika na kraju je pripala gostima. Krul je spasio Svrake obranivši udarac Gardnera koji se odbio o Williamsona.