Premiership, 24. kolo, 06.02.2012, 21:00 h
Liverpool
Liverpool 0:0 Tottenham
Tottenham

Josip Tolić • ponedjeljak, 06.02.2012.

U posljednjoj utakmici 24. kola engleske Premier lige Liverpool i Tottenham na Anfieldu su odigrali utakmicu bez pogodaka. Domaćin je tijekom čitavog susreta imao inicijativu, no nije uspio nadmudriti odlično postavljenu obranu Londončana.

Redsi su bili nešto konkretniji u prvih 45 minuta na protivničkoj polovici, a najozbiljnija prijetnja stigla je u 33. minuti. Bellamy je uposlio Gerrarda na lijevoj strani, kapetan domaćina dodaje Spearingu koji s ruba kaznenog prostora upućuje dobar udarac, međutim, izvan okvira gola. U sudačkoj nadoknadi i Johnson se ohrabrio doći u Tottenhamov šesnaesterac i uputio prizeman udarac koji je Brad Friedel nogom zaustavio.

Mačka na terenu

Kad se za uzbudljivost utakmice nisu pobrinuli strijelci, tu je ulogu preuzela mačka. U 12. minuti susreta nekako se ušuljala na teren zbog čega je sudac Michael Oliver nakratko prekinuo utakmicu. Na svu sreću, mačka je sama izašla izvan terena nakon čega su je redari mirno iznijeli sa stadiona.

I u nastavku domaći su stiskali ekipu Harryja Redknappa. U 74. minuti došla je prijetnja s drugog, desnog boka kada je Kelly ubacio za Carrolla, a Liverpoolov napadač neometan nije pogodio okvir.

Gosti su čekali svoju šansu iz kontranapada i dočekali je pet minuta prije kraja. Gareth Bale izbjegao je offside-zamku i krenuo sam na vratara Reinu. Velšanin je pokušao zavući loptu kroz noge Španjolcu koji je ipak bio spreman na taj pokušaj. U idućoj minuti pokušao je na drugoj strani povratnik u momčad Liverpoola nakon suspenzije Luis Suárez, glavom nakon slobodnog udarca, no nije ugrozio Tottenhamova vrata i završilo je bez golova, 0:0.

Hrvati

Dvojica preostalih Hrvata u sastavu Tottenhama dobila su priliku od prve minute. Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta na poziciji ofenzivnog veznog, dok je Niko Kranjčar i drugu utakmicu u nizu dobio dobru minutažu. Ulogu desne polušpice imao je 87 minuta, a preostalo vrijeme dobio je Danny Rose.

Podjela bodova znači da su Spursi zadržali bodovni zaostatak za drugoplasiranim Manchester Unitedom od pet bodova odnosno prednost pred Chelseajem od sedam. Liverpool, unatoč zadržanju nepobjedivosti na vlastitu terenu, nije uspio vratiti šestu poziciju koju mu je oteo Arsenal zahvaljujući pobjedi nad Blackburnom u subotu.

• Obrisan korisnik07.02.2012. u 14:27
    omg igrac utakmice u liverpoola ti glen??? hahah pa covjek je prodao svaku nasu loptu uvijek ubaci napamet naprijed nijednoim se nije okrenuo da odigra povratnu uvijek centrira nije bitno ima li itko naprijed,stvarno ne znam sta svi vide u tom glen johnsonu,covjek nekad zna izvest neku strasnu solo... [više na forumu]
  • Mihalj07.02.2012. u 12:35
    znači niko je počeo i trčat
    Mihalj
  • IanZG07.02.2012. u 10:37
    Igrač utakmice definitivno Parker, uvjerljivo najbolji, i to ne govorim kao fan Spursa, a s LFC strane Glen :)
    IanZG
  • Obrisan korisnik07.02.2012. u 10:29
    bale konjina glupa i sebična,naši najbolji uz walkera i parkera,suareza na hlađenje još 8 utakmica,imbecil.
  • Obrisan korisnik07.02.2012. u 10:08
    najbolji igraci na terenu sinoc, redom: parker, friedel, kranjcar, modric, gerrard.nikin savrsen okomiti pas od nekih 50m kroz cijelu obranu liverpoola panj bale nije uspio 1na1 s reinom zabit...