Jelavić debitirao, Evertonu bod u Wiganu

Marko Domljanović • subota, 04.02.2012.

Najvažnija vijest s premierligaških travnjaka u subotnjem poslijepodnevnom terminu dolazi iz Wigana, gdje je za Everton debitirao Nikica Jelavić. Hrvatski je napadač dobio posljednjih pola sata, ali to ipak nije bilo dovoljno za više od boda. Drugi hrvatski napadač, Ivan Klasnić, odgledao je s klupe poraz njegovog Boltona kod Norwicha, a važnu pobjedu upisao je Wolverhampton kod Queens Park Rangersa.

Novi klub Nikice Jelavića gostovao je kod Wigana, a hrvatski napadač utakmicu je počeo s klupe. Prvo poluvrijeme ponudilo je prilično tvrdu i izjednačenu igru bez previše pravih prilika, a tome su svakako doprinijeli teški vremenski uvjeti jer kiša praćena susnježicom nije prestajala padati. Ipak, svakako treba izdvojiti situaciju Darrona Gibsona iz 38. minute kada se igrač Evertona našao sam u domaćem kaznenom prostoru, ali njegov udarac bio je prilično neprecizan i lopta je otišla pored gola.

Ni drugi dio nije počeo s puno uzbuđenja, tek se Fellaini u 53. minuti našao u dobroj prilici za udarac u kaznenom prostoru domaćina, ali brži od njega bio je Boyce pa do prave opasnosti zapravo nije ni došlo. U 60. minuti u igru je napokon ušao Jelavić, koji je na terenu zamijenio Stracqualursija, a devet minuta kasnije domaćini su tražili jedanaesterac nakon što je Heitinga u klizećem startu pokupio loptu rukom. Sudac je, međutim, ostao nijem.

U 76. minuti konačno je pao pogodak i to greškom gostujućeg vratara Tima Howarda. Jean Beausejour ubacio je s lijeve strane i u nogu pogodio Phila Nevillea, a rotacija lopte potom je prevarila američkog vratara kojemu je lopta prošla kroz ruke i Wiganu, ni krivom ni dužnom, donijela vodstvo. Everton je ipak uspio uzvratiti samo sedam minuta kasnije kada je ubacio Baines, a lopta pronašla Anichebea koji glavom postavlja konačni rezultat, samo dvije minute nakon ulaska u igru.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu na poslijepodnevnih pet utakmica pao je na Loftus Roadu gdje je Bobby Zamora doveo domaći QPR u vodstvo u 16. minuti na asistenciju Shauna Wright-Phillipsa. Međutim, u 34. minuti Djibril Cisse zaradio je izravni crveni karton pa su domaćini do kraja utakmice morali igrati s desetoricom.

To je već na samom početku drugog poluvremena iskoristio Matthew Jarvis koji u 46. minuti pogađa za 1:1 i tako stavlja QPR u još težu situaciju. Domaćini nisu izdržali i u 71. minuti moraju vaditi loptu iz mreže po drugi put, a za to je zaslužan Kevin Doyle, asistent kod prvog pogotka Wolverhamptona. Gosti su tako upisali iznimno važna tri boda koja su ih izvukla iz zone ispadanja.

Crvenih kartona bilo je i u Stokeu gdje je gostovao Sunderland jer je Robert Huth na isteku prvog dijela zaradio izravno isključenje i ostavio svoju momčad s igračem manje u drugom poluvremenu. To je u 60. minuti kaznio James McClean na asistenciju Sessegnona i tako donio gostima nova tri boda.

Bolton Ivana Klasnića gostovao je kod Norwicha, a naš igrač je ovu utakmicu odgledao s klupe. Pogodaka nije bilo sve do 70. minute kada za domaćine napokon pogađa Andrew Surman, a 15 minuta kasnije sve dvojbe otklanja Anthony Pilkington za konačnih 2:0.

Ni u susretu West Bromwicha i Swanseaja nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu. Međutim početak drugog dijela sve je to nadoknadio jer već u 54. minuti domaćine u vodstvo dovodi Marc-Antoine Fortune. Ipak, slavlje West Bromwicha trajalo je otprilike jednu minutu jer već u idućem napadu gosti iz Walesa dolaze do poravnanja zahvaljujući Sigurdssonu.

Samo pet minuta kasnije, Velšani dovršavaju preokret - Sigurdsson je ovaj put bio asistent, a loptu je u domaću mrežu pospremio Danny Graham. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa Swansea upisuje nova tri boda i još malo osigurava svoju ugodnu poziciju na sredini tablice.

• nidjo151004.02.2012. u 18:59
    slažem se za o'neilla,nadam se da će konačno dobit priliku u nekom velikom engleskom klubu