Primera División, 22. kolo, 06.02.2012, 21:00 h
Granada 2:1 Málaga
Málaga

Granada bježi iz opasne zone

Ante Dubravac • ponedjeljak, 06.02.2012.

U posljednjem susretu 22. kola španjolske Primere nogometaši Granade na svom su stadionu dočekali Malagu. Nakon izjednačenog prvog dijela u nastavku su domaćini pokazali više ambicije i zasluženo došli do vrijedna tri boda.

GRANADA - MALAGA 2:1 (0:0)

Granada, Stadion - Nuevo Los Carmenes
Sudac: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Strijelci: Ighalo 57'. Lopez 81' / Rondon 68'

Granada: Cesar, Siqueira, Gomez, Lopez, Nyom, M. Rico, Yebda, Benitez (od 71. Henrique), Martins (od 85. Uche), Jara i Ighalo (od 86. F. Rico)
Malaga: Caballero, Monreal, Weligton, Demichelis, Gamez, Fernandez (od 80. Juanmi), Toulalan, Maresca (od 70. Recio), Cazorla, Buonanotte (od 62. Duda) i Rondon

Nakon što su u prošlom kolu s 2:1 bili bolji od Seville nogometaši Malage na stadion Nuevo Los Carmenes došli su sa željom da se s nova tri boda potpuno uključe u borbu za mjesta koja vode u Europu. S druge strane domaćini su u prošlom kolu slavili na gostovanju kod Betisa čime je Abel Resino pobjednički obilježio svoj debi na klupi Granade.

Manje od 60 sekundi igre trebalo je gostima da stvore veliku priliku. Prizeman centaršut s desne strane dolazi do Cazorle koji ostaje sam na desetak metara, ali njegov udarac odlazi preko gola. U 11. minuti s ruba šesnaesterca pokušava Rondon međutim domaći vratar loptu odbija u korner.

Prva prijetnja Granade dogodila se u 14. minuti kada je u skoku najviši bio Mikel Rico, ali je i gostujući vratar Caballero na visini svog zadatka. Nastavak blage gostujuće dominacije skoro je urodio plodom u 26. minuti kada nakon kornera odlično puca Demichelis, a još bolje brani Cesar.

Do kraja prvog poluvremena utakmica se razvijala u laganom tempu gdje su domaćini imali veći posjed lopte, ali se većina stvari odvijala između dva šesnaesterca dok su vratari obje momčadi bili uglavnom bez posla.

Drugu dionicu utakmice prilikom su otvorili nogometaši Granade, točnije Carlos Martins koji je pokušao iz daljine iznenaditi Caballera. U 55. minuti griješi Rico, Rondon uzima loptu, ali sebično pokušava sve sam iako je imao puno boljih rješenja. Ono što nije uspio Rondon učinio je Ighalo koji koristi odličan centaršut Nyoma i iz blizine zabija za vodstvo 1:0.

Vodstvo domaćina trajalo je samo 11 minuta, a tada Fernandez petom odigrava za Monreala koji na petercu pronalazi Rondona, a napadaču Malage nije bio problem s nekoliko metara pogoditi praznu mrežu. Devet minuta prije kraja susreta domaćini su po drugi puta došli u vodstvo. Nakon jednog udarca iz daljine gostujući vratar odbija lotu koja dolazi do Inigo Lopeza, a on donosi veliko slavlje gledateljima na stadionu Nuevo Los Carmenes.

Primljeni pogodak učinio je goste nervoznima, a prvi je živce izgubio Demichelis koji nepotrebno grubo starta na domaćeg igrača pa mu sudac pokazuje izravan crveni karton. Bio je to ujedno i kraj nadanjima gostiju da mogu doći barem do boda.