Sonik prekratak u Bedekovčini

Mišo Gulić • subota, 04.02.2012.

U 16. kolu košarkaške A 1 lige Zabok je na domaćem terenu nakon vrlo velike borbe, koju pogled na konačnih plus deset neće dočarati, svladao vrlo dobri Sonik kojem pak ni novopridošlo pojačanje u liku Luke Drezge nije pomoglo protiv raspoloženog domaćima.

Zadrani su u Bedekovčini kod Zaboka lovili pobjedu koja bi ih ostavila u realnoj utrci za petu poziciju koja vodi u Ligu za prvaka, naravno uzimajući u obzir njihov raspored, kao i raspored njihovih suparnika, no do pobjede nisu uspjeli doći, dok s druge strane domaći već polako mogu slaviti ulazak u Ligu za prvaka.

Otvaranje susreta proteklo je u dominaciji domaće momčadi, nisu Zadrani imali odgovora na Krušlina koji je svojim sedmim košem postavio 13:6, koliko je bilo nakon 6. minuta igre. Ipak do kraja četvrtine Sonik je, prije svega zahvaljujući seriji od sedam koševa Drezge, uspio uhvatiti priključak te na prvi predah otići s minus jedan (19:18).

Gosti su iskoristili dobar impuls s kraja prve četvrtine i tricom Marića preuzeli vodstvo (21:19) koje je sredinom četvrtine, nakon koša Ramljaka, naraslo i na plus sedam (25:32). Trica Zadravca te polaganje Bubala i Kraljevića domaće u su nepunu minutu i pol ponovno doveli u egal (33:33), da bi tricom Bašića u posljednjoj minuti preokrenuli rezultat u svoju korist (40:37), s čime se otišlo i na odmor.

U nastavku susreta se nastavila izjednačena igra u kojoj su domaći većim dijelom kontrolirali tijek zbivanja, da bi sredinom četvrtine gosti novom tricom Marića (20 koševa do tada; trice 4/4) prešli u vodstvo (49:52), no pred posljednjih deset minuta semafor je pokazivao 58:58.

Zabočani su bolje otvorili posljednju dionicu, prednjačio je Tomas s dvije trice, ali uporni Zadrani na Marićev pogon uz odličnu rolu Ramljaka drže priključak pa se u posljednje dvije minute ulazi s rezultatom 70:66 u korist domaće momčadi.

Minutu i 15 sekundi prije kraja Dražović čini prekršaj na Krušlinu koji pogađa oba slobodna bacanja i prednost svoje momčadi diže na plus šest (72:66). S druge strane napad Sonika neuspješno je okončao Čakarun, a novi prekršaj zadarske momčadi Zaboku je omogućio nova bacanja (Krušlin) čime su osigurali nove bodove, ali i, po svemu sudeći, Ligu za prvaka. Konačan rezultat glasio je 78:68.

Prvo ime u redovima pobjedničke momčadi bio je Filip Krušlin (23 koša, šest asistencija), a vrlo dobru pomoć je imao i u Ivanu Tomasu (12 koševa), dok je na drugoj strani sjajan bio Petar Marić (24 koša, pet skokova).