A-1: Važna pobjeda Kvarnera

Bojan Meštrović • subota, 04.02.2012.

Kvarner je u 16. kolu A-1 lige došao do domaće pobjede nad Križevcima i napravio važan korak prema Ligi za prvaka. Križevčanima je ovo bio čak sedmi uzastopni poraz...

KVARNER 2010 – KRIŽEVCI 82:67 (20:22, 23:19, 14:6, 25:20)

Dvorana Dinko Lukarić, 16. kolo A-1 lige

Kvarner 2010: Češković 26, Blajić 15, Kučan, Šimović 10, Surina 2, Juričić 8, Cinac 12, Pehar 5, Boban, Legović 4, Širko, Lipovščak
Trener: Aramis Naglić

Križevci: Glavinić 4, Ivandić, Gligora 13, Sertić 3, Čusek, Žitko 15, Hrkač 2, Mikulić, Buva 7, Svoboda 6, Zrnić, Grgat 17
Trener: Tihomir Bujan

Gosti su bolje ušli u utakmicu i već nakon tri minute igre i trice Ivana Buve našli se u prednosti od sedam poena (4:11). Riječka momčad se brzo probudila i do kraja četvrtine koševima Češkovića i Šimovića smanjila na 20:22.

Tricama Češkovića i Juričića Kvarner je preuzeo vodstvo, ali su gosti odgovorili preko Svobode i Grgata i još jednom došli do vodstva (38:41). Ipak, domaćini su uspjeli postići pet poena zaredom i otići na poluvrijeme s + 2 (43:41).

Kvarner je nakon odmora nastavio seriju i s novih šest koševa došao do + 8 (49:41). Odigrali su domaćini odličnu obranu i u trećoj četvrtini primili samo šest koševa. S nove dvije trice (Cinac i Juričić) Riječani su se dodatno odvojili, a period je gostujućom tricom zaključio Sertić (57:47).

Bilo je već jasno tko je pobjednik ove utakmice, ali u posljednjoj četvrtini igralo se za koš-razliku. Naime, u prvom ovosezonskom dvoboju ovih ekipa bolji su bili Križevčani s + 14 (95:81), ali večeras su uspjeli izgubiti i tu bitku, što bi moglo igrati ulogu u poretku na kraju sezone. Završilo je rezultatom 82:67 za domaću ekipu.

Pobjednike je predvodio sjajni Matija Češković s 26 poena i pet asistencija, a odličan je bio i Josip Blajić s 15 poena i sedam asistencija. Kod Križevčana su najbolji bili Ivan Grgat sa 17 poena i Luka Žitko s 15 poena.