Vujčićev povratak nadomak "triple-doublea"

Sa Gripa:Bernard Jurišić • srijeda, 22.02.2012.

Svoj drugi igrački povratak u dres Splita Nikola Vujčić gotovo je obilježio "triple-doubleom". Split je u zaostaloj utakmici 16. kola A-1 lige pobijedio Alkar, a Vujčić je svoju prvu utakmicu nakon gotovo devet mjeseci završio s 14 poena, 11 skokova, sedam asistencija i tri blokade...

Svaki dolazak sinjskog Alkara na Gripe posebna je utakmica. Oko tristo gostujućih navijača i ovog je puta davalo ritam atmosferi, no skupilo se i domaćih navijača neočekivano puno za ovakvu utakmicu. Razloga je bilo više, a glavni je bio drugi igrački povratak Nikole Vujčića u žuti dres.

A sportski direktor/igrač odužio im se na najbolji mogući način. Utakmicu je završio nadomak "triple-doublea", iako je bilo uočljivo da je prošlo devet mjeseci od njegove posljednje utakmiceu dresu Efes Pilsena. S utakmicama bi 34-godišnji centar trebao biti još bolji, a s njim i cijela momčad Splita.

Dirljiv oproštaj s Mosorom

Odlična je atmosfera bila na Gripama, navijalo se i za jedne i za druge, a zajednički pljesak na početku susreta dobili su povratnik u žuti dres Nikola Vujčić i Katarina Prungl, cura koja je nedavno spasila od utapanja dvoje ljudi u splitskoj luci, a koja je podbacila loptu na početku. Tijekom poluvremena dijelile su se nagrade, a igrači Splita prije početka utakmice na tribine su bacili nove žute majice s natpisima "Žuti lavovi".

Ipak, najdirljiviji trenutak bio je kad je prije podbacivanja odana počast Miloradu Mosoru Bibiću. Uz minutu šutnje, na razglasu je puštena himna Jugoplastike u njegovoj izvedbi, na što su se orosile oči mnogima u dvorani na Gripama. Bio je to posljednji pozdrav kluba kojeg je nosio u srcu velikom i dobrom čovjeku koji je baš danas ispraćen na posljednji počinak.

Sinjani su bolje otvorili utakmicu, vodili tijekom prve četvrtine, a sve do sredine druge bili su u rezultatskom priključku. U zadnje tri minute druge četvrtine Split se ipak odvojio i na poluvrijeme otišao s prednošću od deset poena.

Serija Žutih nastavila se i u trećoj četvrtini, pa je u 22. minuti prednost već dosegla uvjerljivih 46:29, uz dodatak da do tog trenutka prvi strijelac Splita Ivan Mimica još nije postigao koš iz igre. Tri minute prije kraja treće četvrtine, kod rezultata 57:40, domaći trener u vatru ubacuje 17-godišnjeg debitanta Paola Marinellija, što su gosti iskoristili i serijom od 11:0 spustili splitsku prednost na 57:51.

Na otvaranju posljednje četvrtine tricom Rogića Alkar je stigao na 60:57 i činilo se da bi utakmica mogla ući u neizvjesnost. No, tada je na scenu stupio Vujčić, s nekoliko uzastopnih ubačaja i asistencija pokrenuo splitsku seriju od 13:0 kojom je definitivno prelomljen susret. Minutu prije kraja Splićani su imali i +20 (81:61).

Vujčić je utakmicu završio s 14 poena, 11 skokova, sedam asistencija i tri blokade, a Sobin je većinu od svojih 16 poena (šut 6/6, bacanja 4/6) ubacio baš na asistencije svog sportskog direktora. Vrlo dobru partiju pružio je Bruno Markulin, a na parket se nakon mjesec i pol dana izbivanja uspješno vratio i Toni Dijan. Kod Alkara su najefikasniji bili Lozančić i Župić s po 13 ubačaja, Gaurina je dodao 12.

• Obrisan korisnik23.02.2012. u 12:05
    Vujo ljudina. Istina je, brzopotezni, da su ostali veliki igraci ka on, ne bi vladala Radiceva mafija. Rađa je ulozi ciloga sebe, i trud i pare u Split, toliko da je na kraju puka od lupanja glavon u zid. Naletilic isto tako, on se jos drzi i vidi se napredak, ima volje i viziju.Da se svih ovih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2012. u 09:10
    kako je lijepo jučer bilo vidjeti (gledao na sport klubu) skoro do kraja popunjene gripe! milo mi je bilo oko srca, iako sam cibonaš! bez jakog splita nema Hr košarke! bravo za Vuju....drž' se legendo! jedva čekam ligu za prvaka....moći ću ga gledati 3X u zg-u! a zanimaju me i mladići....vuković... [više na forumu]
  • bolan23.02.2012. u 08:44
    je li ti lijepo napisao: "bez uvrede Vuji" na početku???
    bolan
  • Obrisan korisnik23.02.2012. u 08:40
    Vujo samo pokazuje da je veliki čovik i da mu je stalo do matičnog kluba, jer od svega ovoga nema nikakve koristi, ni financijske, ni bilo kakve druge. Za 10-ak dana je dalmatinski derbi na Višnjiku, puno slabiji nego što je nekad bija, ali uvik je to bila fajterska, ali prijateljska atmosfera. Od... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2012. u 07:57
    Preoštri ste ljudi. Utakmica je bila stvarno solidna. Split je nadarena mlada ekipa, a Alkar igra zbilja solidnu košarku. Lijepa atmosfera na gripama kao što je Bernard napisao. Mislim da je puno vrijednija simbolika Vujčićevog poteza. Čisto iz razloga što u zadnje vrijeme sva važnija imena koja bi... [više na forumu]