Svjetlost uvjerljiva u Dubrovniku

Marko Domljanović • subota, 04.02.2012.

Nakon dugog puta iz Slavonskog Broda u Dubrovnik, košarkaši Svjetlosti uspjeli su upisati novu pobjedu koja ih još malo približava Ligi za prvaka. Dubrovnik je dobro parirao gostima, ali samo u prvom poluvremenu, dok su u drugom dijelu doživjeli potpuni raspad sistema.

Početak utakmice protekao je u prilično izjednačenoj igri i Dubrovčani drže priključak do 7:7 na isteku pete minute. Tada Svjetlost odlazi na četiri koša prednosti, ali trica Došena vraća domaćine na 12:13. Ipak, to je od njih bilo sve u prvoj dionici jer do kraja nisu više postigli ni koša što Brođani koriste i na predah odlaze nakon niza od sedam uzastopnih koševa.

Ipak, početkom druge četvrtine situacija na parketu se mijenja - posljednjeplasirana momčad lige ulazi u seriju i nakon dvije trice Čiklića prelazi u vodstvo od 21:20. Potom je još zabio i Diminić, ali tada seriju domaćih prekida Samadan. Nakon toga se razigrao Batina koji je u nešto više od dvije minute ubacio osam koševa i doveo goste do 30:36, ali Hajdić ubacuje na kraju poluvremena za četiri koša zaostatka dubrovačke momčadi.

Drugo poluvrijeme počinje serijom gostiju od 12:0 koju predvodi Štimac sa sedam poena, a tricom Samadana Svjetlost dolazi do uvjerljivih 32:48. I tu je zapravo priči bio kraj - gosti su do kraja četvrtine bez problema održali visok prednost i u posljednjih se deset minuta ulazi sa 42:59.

Kostomaj i Štimac na početku četvrtine odmah dižu razliku do najvećih 24 koša prednosti, a prednost Brođana uskoro je dosegla i okruglih 30 poena kada je Batina pogodio novu tricu za 48:78. Završnica susreta tako je protekla u gotovo revijalnom tonu što su domaćini uspjeli iskoristiti smanjivanje zaostatka na podnošljiviju razinu pa je na semaforu na kraju pisalo 66:82 za goste.

Najbolji strijelac susreta bio je Štimac s 24 koša, a upisao je i osam skokova te tri asistencije. Uz njega vrijedi spomenuti i Batinu koji je upisao 18 koševa uz šut iz igre 7/9. Kod domaćina je najbolji bio Begić s 15 koševa.

• Obrisan korisnik05.02.2012. u 22:30
    Navijač sam Splita,gledao sam utakmicu u Dubrovniku,i moram vam reći da me oduševio Marko Batina.Ušao je sredinom druge četvrtine,i unio živost i kvalitetu u ekipi Svjetlost Broda.VELIKO POJAČANJE,I ON I ŠTIMAC!