PSG i Montpellier sigurnim koracima

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 05.02.2012.

U utakmicama 22. kola Ligue 1 odigranim u subotu viđeno je 12 pogodaka, dok je susret Saint-Etiennea i Lorienta prekinut nakon samo devet minuta igre zbog loših vremenskih uvjeta. Trijumfima na domaćem terenu i ovog kola, PSG i Montpellier odvojili su se od ostatka pratitelja na vrhu ljestvice.

Tri su subotnje utakmice započele u 15 sati, kako bi imale ikakve šanse da se uopće i odigraju zbog vrlo hladnog vremena, koje je zahvatilo većinu Europe. Dijon je dočekao Valenciennes nakon prošlotjednog poraza kod Lyona i nadao se kako će pobjedom uhvatiti priključak sa sredinom ljestvice.

Nije krenulo dobro za domaćine, jer je u drugoj minuti Cohade na dodavanje Kadira doveo Valenciennes u vodstvo. Najbolji strijelac Dijona, Brice Jovial, imao je nekoliko izglednih prilika u prvom dijelu, ali nije uspio postići pogodak. U 43. minuti Gael Danic je povisio na 2:0 za Valenciennes te se tim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom dijelu Jovial je surađivao s Corgnetom i stvarao prilike, ali pogodak je stigao tek u posljednjim trenucima susreta. Gregory Thil je na Corgnetov ubačaj odlično reagirao glavom i u 90. minuti smanjio na 1:2, što je bio konačan rezultat utakmice.

Nancy je dočekao Rennes na Stade Marcel Picotu u utakmici u kojoj gledatelji nisu doživjeli previše uzbuđenja. Daniel Niculae bio je glavna opasnost za goste, ali nije zatresao mrežu gostiju, za koje je najbolju priliku propustio Pitroipa u 38. minuti.

Mevlut Erding, pojačanje Rennesa iz PSG-a, u 75. minuti bio je neprecizan, kao i Yohan Mollo s druge strane minutu kasnije. Utakmica je završila 0:0, a Nancy je ostao na 14. mjestu prvenstvene ljestvice.

Dvoboj u Saint-Etienneu između istoimenog domaćina i Lorienta krenuo je također u 15 sati, ali je nakon samo devet minuta napuštena zbog loših vremenskih uvjeta. Temperatura je pala na čak -10 te je teren u cijelosti bio zaleđen, a to su bili nemogući uvjeti za igru. Susret se odgađa za novi termin u veljači.

Nakon četiri uzastopne pobjede kojima su uspješno napustili dno ljestvice, lijepoj seriji Ajaccia došao je kraj. U goste je stigla posljednjeplasirana Nice, koja je uspjela osvojiti bod. Ajaccio je bio bolja momčad cijelu utakmicu, a na odmor se otišlo bez golova.

U 58. minuti Sammaritano je izbio sam ispred gostujućeg vratara Ospine, a nakon prvog blokiranog udarca, ruši ga Gomis te sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator za vodstvo Ajaccia bio je Eduardo. No, gosti su spasili bod u 85. minuti, kada je Goncalves zatresao mrežu Ochoe i postavio konačnih 1:1.

Drugoplasirani Montpellier ostao je u priključku s PSG-om pobjedom na svom terenu nad Brestom. U 41. minuti pogodak za 1:0 djelo je Dernisa, na asistenciju Cabelle. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Brestu je isključen Abdou Sissoko, pojačanje iz Udinesea, u 90. minuti utakmice.

Na Parku prinčeva za PSG debitirao je Thiago Motta u dvoboju protiv Eviana, a gosti su na odmor otišli s iznenađujućom prednosti, jer je Cambon u 45. minuti iskoristio dodavanje Sorlina za 0:1.

Nene je u 47. minuti izjednačio na 1:1, a u 79. minuti realizirao je kazneni udarac te potpuno preokrenuo rezultat. Točku na i velike pobjede Parižana stavio je Kevin Gameiro u 89. minuti svojim 10. pogotkom ove sezone.

U utakmici koja je započela u 21 sat, Bordeaux je ugostio Toulouse na svom Stade Chaban-Delmasu. U prvoj minuti Žirondinci su došli u vodstvo preko Jussiea, a na 2:0 povisio je Ludovic Obraniak u 39. minuti utakmice.

Mohamed Sissoko ostavio je momčad Toulousea na cjedilu u 43. minuti, kada je zaradio drugi žuti karton. Gosti nisu uspjeli postići pogodak te je Bordeaux slavio rezultatom 2:0. Momčad Francisa Gillota sljedećeg kola gostuje u Lilleu, dok Toulouse dočekuje Saint-Etienne.