Lille održao korak s vodećima

Lovro Štrbinić • srijeda, 22.02.2012.

U zaostalim utakmicama 22. kola francuskog Le Championnata nije bilo iznenađenja. Lille je pobjedom nad fenjerašem smanjio zaostatak za vodećima, do važne pobjede došao je Caen, dok su u posljednji trenutak svoje navijače razveselili i nogometaši Saint-Etiennea.

Početkom veljače odigrano je nepotpuno 22. kolo francuskog nogometnog prvenstva, odnosno tri utakmice su tada odgođene. Srijeda 22. veljače je omogućila popunjavanje programa, nakon čega su zadovoljniji nogometaši Lillea, Caena i Saint-Etiennea.

Trećeplasirana momčad prvenstva je dodatno povećala prednost pred svojom pratnjom i približila se vodećem dvojcu. Do pobjede su došli kod posljednjeplasiranog Sochauxa, a za minimalnih 1:0 zabio je Nolan Roux u 76. minuti, nakon asistencije Pedrettija.

Caen je, također minimalno, porazio Auxerre na svom travnjaku. Domaćini su za tri boda morali izvesti preokret jer je momčad s 18. mjesta ljestvice povela u 60. minuti preko Contouta. Ipak, dva brza pogotka vratila su vodu na mlin domaćina.

U 71. minuti je Livio Nabab pronašao Kandiju Traorea, koji zabija za izjednačenje. Samo šest minuta poslije asistent prvog pogotka, Nabab, i sam se upisao u strijelce i omogućio svom klubu vrijedne bodove kojima se udaljava od opasne zone.

U utakmici Saint-Etiennea i Lorienta gledatelji su u drugom dijelu vidjeli pravu golijadu. Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, nastavak je pogotkom s bijele točke u 49. minuti otvorio Mvuemba, igrač Lorienta. Međutim, radost gostiju je kratko trajala jer je pogocima Aubameyanga u 56. i 68. minuti domaćin izveo preokret.

U 75. minuti dvoboja je Autret iskoristio dodavanje Emeghara i vratio stvari na početak, a kad se činilo da će doći do podjele bodova, ponovno su proradili strijelci Saint-Etiennea. U 88. je zabio Sako, dok je dvije minute poslije do hat-tricka došao Aubameyanga, omogućivši domaćinima ovog susreta privremeni skok na četvrtu poziciju.